Hlasování o světově unikátních Cenách SDGs odstartovalo. O výsledcích rozhodne veřejnost

Hlasování o světově unikátních Cenách SDGs odstartovalo. O výsledcích rozhodne veřejnost

Ceny SDGs jsou světově unikátním oceněním za naplňování globálních cílů OSN. Přinášejí zajímavou příležitost pro firmy všech velikostí, neziskové organizace, města i školy, aby ukázaly, jak pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje.

Ceny SDGs jsou světově unikátním oceněním za naplňování globálních cílů OSN. Přinášejí zajímavou příležitost pro firmy všech velikostí, neziskové organizace, města i školy, aby ukázaly, jak pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje. Letos u příležitosti začátku Evropského týdne udržitelného rozvoje otevírá Asociace společenské odpovědnosti hlasování pro projekty, které bojují o Ocenění Evropské komise. Vítěz bude jedním z oceněných na letošních Cenách SDGs. Hlasování veřejnosti poběží deset dní a začíná 20. září.

Dosahování velkých cílů jde snáz, když se spojí síly. Proto Evropská unie prostřednictvím fondů podporuje projekty, které svojí činností zlepšují životy lidí, bojují s následky klimatické změny nebo se jinak zasazují o udržitelný rozvoj.

Máme za sebou těžké rozhodování mezi spoustou nesmírně zajímavých a užitečných projektů. Nakonec jsme vybrali pět finalistů. Rozhodnutí o hlavnímvítězi teď svěříme široké veřejnosti. Začátek hlasování symbolicky spojujeme s Evropským týdnem udržitelného rozvoje,” vysvětluje Magdaléna Frouzová, tisková mluvčí zastoupení Evropské komise v České republice.

Za vznikem ocenění, které inspiruje celý svět již po šesté v řadě, stojí Asociace společenské odpovědnosti. Její zakladatelka a ředitelka Lucie Mádlováhlasování komentuje: „Ocenění si neodnese jen jeden z projektů, ale i někteří z hlasujících. Jako odměnu za to, že veřejnosti záleží na naší planetě, mohou vyhrát jednu z udržitelných cen – batoh z recyklovaného banneru, kompostér z vylovených rybářských sítí, kampotský pepř nebo výlet do Bruselu.”

Finalisté z oblasti ochrany biosféry, urbanistiky i zdravotnictví

Jedním z pěti finalistů je i Domov sv. Josefa, jediné lůžkové zařízení v Česku pro nemocné roztroušenou sklerózou. Kromě pobytových služeb pomáhá pacientům přímo v jejich domovech nebo je pro ně „přítelem na telefonu”. „Za rok dokážeme poskytnout asi 400 pobytů, ale to zdaleka nestačí. Proto je doplňujeme odborným sociálním poradenstvím a nově bychom chtěli spustit terénní službu,” vysvětluje Jan Staněk, vedoucí fundraisingu a komunikace Domova sv. Josefa.

Hlasovat můžete zde:
https://www.spolecenskaodpovednost.cz/ceny-sdgs/hlasovani/pro-lehci-zivot-s-roztrousenou-sklerozou/

 

 

 

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031