Domov svatého Josefa získal prestižní evropskou cenu

Domov svatého Josefa získal prestižní evropskou cenu

Do Domova svatého Josefa míří prestižní cena SozialMarie. Cenu veřejnosti získal projekt Centra informačních technologií a alternativní komunikace (CITAK). Zvítezil v konkurenci 275 projektů z celé střední a východní Evropy. 

Domovu svatého Josefa se podařilo zaujmout nejen odbornou porotu, která jej z 275 přihlášených projektů nominovala mezi 34 finalistů, ale hlavně veřejnost. Ta totiž rozhodovala v online hlasování o hlavním vítězi. Nejvíce hlasů nakonec získal projekt našeho týmu Centra informačních technologií alternativní komunikace (CITAK) v Domově svatého Josefa.

Nadace Unruhe Privatstiftung každoročně udílí prestižní cenu SozialMarie za sociální inovace výjimečným projektům ze střední a východní Evropy, které předkládají řešení naléhavých společenských výzev. IMG_4157

"Z vítězství máme neuvěřitelnou radost. Už jen nominace mezi nejlepších 34 finalistů pro nás hodně znamenala. Poděkování patří jak skvělému týmu CITAK, tak všem lidem, kteří nás v hlasování podpořili,“ říká Jan Staněk, vedoucí fundraisingu a komunikace. Hlasování veřejnosti probíhalo týden a skončilo v úterý 22. února.

Vítězný projekt dostane podporu ve výši bezmála 25 000 Kč. Finanční odměna by Domovu svatého Josefa pomohla s dalším rozvojem projektu, díky kterému lidé s roztroušenou sklerózou, co už nemohou hýbat rukama, zvládnou znovu ovládat počítač, zapnout si televizi, nebo si třeba rozsvítit lampičku. 

Tenhle malý zázrak totiž dokáže odborný tým CITAK (Centrum informačních technologií a alternativní komunikace) díky moderním technologickým pomůckám (např. ústní počítačová myš). Vážně nemocní jsou tak více soběstační, vrací se zase do společnosti a někteří dokonce i do práce. Projekt je ztělesněním toho, že ani na vozíku život nekončí. 

Děkujeme všem, kteří se do hlasování zapojili!

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031