Domácnost ovládaná hlasem? Jde to!

Domácnost ovládaná hlasem? Jde to!

Tým Domova sv. Josefa vyrazil na prohlídku chytrého bytu, který je ovládán hlasem. Odemknout dveře, otevřít okno, rozsvítit světlo, zapnout TV, přepnout si program či zvýšit hlasitost. Všechno jde. Život na vozíku nekončí.

Silou Hlasu

Paní Dita Horochovská je zakladatelka a předsedkyně spolku SILOU HLASU. Je první uživatelkou hlasových technologií v ČR. Od roku 2004 se podílí na jejich vývoji. Výuce ovládání počítače hlasem se věnuje několik let a klientům předává i své osobní zkušenosti, protože sama dobře ví, jaké to je, když zbyde jenom ten hlas.

20220324_131246 (1)

Chytré bydlení

Tým Domova sv. Josefa v čele se členy týmu CITAK (Centrum informačních technologií a alternativní komunikace) vyrazil na prohlídku chytrého bytu, který je ovládán právě silou hlasu.

Odemknout dveře, otevřít okno, rozsvítit světlo, zapnout TV, přepnout si program či zvýšit hlasitost - to vše paní Dita Horochovská dokáže pomocí počítače, jednoduchých hlasových pokynů a chytrého systému firmy Inovura s.r.o.

Projekt ovládání domácnosti hlasem přináší soubor programů a zařízení, které  umožňuje ovládání běžného vybavení domácnosti pomocí hlasu - jednoduchými hlasovými příkazy.

Ovládání domácnosti si úspěšně vyzkoušel i náš klient pan Josef Tintěra. Inspiraci využijeme při projektování 3 bytů v Domově sv. Josefa, kde si nemocní roztroušenou sklerózou vyzkouší chytré technologie pro větší soběstačnost v domácím prostředí.

Naši klienti budou moci díky tomu získat zpět samostatnost, svobodu, novou sílu. Život na vozíku prostě nekončí.

Ukázkový byt se nachází na Praze 4 a po dohodě se Silou hlasu je možné ho navštívit a chytré technologie si nechat ukázat.

Poděkování

Děkujeme Dita Horochovská | Facebook), Lukáš Srba | Facebook) a Ondřeji Žilkovi, těšíme se na další spolupráci. 

Poděkovat musíme ale i Vám, našim dárcům. Bez Vaší podpory a kupování Domovenek by tým CITAKu nemohl vůbec vzniknout a fungovat.

 

DARUJI DOMOVENKU

 

20220324_112019

 

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031