COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

27.10.2020 11:07   Informační

Přes všechna důsledná opatření bylo na dvou odděleních Domova sv. Josefa zjištěno několik případů nákazy koronavirem. Se situací se snažíme co nejlépe vypořádat. Přinášíme Vám aktuální informace a prosíme, buďte s námi v těchto náročných chvílích.​​​​​​​


1.12. - Život v Domově se postupně vrací k normálu

Poslední plošná testování přinesla již pouze jednoho pozitivního zaměstnance. Rehabilitace opět naplno funguje a všichni věříme, že se život v našem Domově postupně vrátí k normálu, že se klienti opět budou moci navštěvovat mezi jednotlivými objekty, a že se nakonec areál opět otevře pro setkávání zdravých i nemocných.

29.11. - Světlo lékařům se rozsvítilo také v Domově

První neděli adventní jsme v Domově sv. Josefa prožili velmi netradičně. Ve spolupráci s Energie lékařům a Asociací společenské odpovědnosti byl nasvícen kostel sv. Anny - srdce symbolizuje dobro a svátek štědrosti (1.12. - Štědré úterý, Giving Tuesday), baterie zase energii lékařům a všem, kteří v době koronaviru pečují o potřebné. Celou akcí jsme podpořili výzvu 5000 domovenek do Vánoc - aby lidé s roztroušenou sklerózou mohli žít doma

Světlo lékařům

 

19.11. - Taťána Gregor Brzobohatá podpořila nové zázemí pro aktivizační službu

Koronavirus na nějaký čas vyřadil ze hry naši odlehčovací službu. I tuto nepříjemnou situaci jsme však dokázali proměnit v dobro! Díky úžasné podpoře Taťány G. Brzobohaté, její Nadace Krása pomoci a společnosti CBRE s.r.o. právě v těchto dnech dokončujeme nové zázemí pro aktivizační činnosti, které této službě doposud chybělo. Děkujeme ♥♥ Nové zázemí pro odlehčovací službu

3.11. - Poslední dvě plošná testování v Domově dopadla dobře

Velmi nás těší, že poslední 2 plošná testování v Domově sv. Josefa nepřinesla žádného pozitivního klienta ani zaměstnance. Objekt sv. Kláry, který byl nejvíce zasažen, se nyní připravuje na příjem nových klientů. Současnou situaci jsme také využili pro realizaci nového zázemí pro aktivizační místnost.

27.10. - Dobrá zpráva! Rehabilitace opět pokračuje

Po té, co jsme museli dočasně omezit rehabilitaci a ergoterapeutické činnosti pro pacienty Zdravotního oddělení z důvodu očekávání výsledků plošného testování, máme dobrou zprávu. Rehabilitace pokračuje již v plné kapacitě a ergoterapie zahájí provoz od čtvrtka.

26.10. - Náklady na péči stoupají v souvislosti s nákazou

Ochranné obleky, štíty, respirátory, dezinfekce. Snížené příjmy od pojišťoven kvůli nižšímu stavu klientů. Také to je tvář koronaviru v Domově sv. Josefa. I v této situaci se snažíme být optimističtí a nepropadáme panice. Víme, že mnoho našich příznivců zůstává stále s námi. Domov sv. Josefa můžete podpořit přes následující odkaz.

Chci podpořit

 

23.10. - Poptáváme výpomoc z řad zdravotních sester a pečovatelů

Pro případ, že by narostl počet zaměstnanců, kteří jsou v karanténě hledáme zdravotnický personál (sestry a ošetřovatele). Pro informace k brigádnické výpomoci se obracejte na Ing. Dagmar Flosovou, personalistku Domova sv. Josefa, tel.: 491 610 605, e-mail: flosova@dsj-zirec.cz. Případným zájemcům předem děkujeme.

MicrosoftTeams-image (6)

21.10. - Online poradna pomáhá

Velmi nás mrzí, že nemůžeme v současné době zprostředkovat kontakt klienta a pečující rodiny. Pozitivní zprávou je, že již funguje nová služba Domova sv. Josefa, online poradna, která je zaměřena na pomoc klientům a rodinným pečujícím doma. Ukazuje se jako nesmírně potřebná zejména v situacích, jako je tato. Klienti a rodinní pečující mají možnost využít služby sociálního pracovníka, fyzioterapeutky, zdravotní sestry a dalších odborníků. K dispozici je i psychoterapie.

KONTAKT NA ONLINE PORADNU:

19.10. - COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

Pacienti v Domově sv. Josefa, u kterých byl test pozitivní, a zůstávají na oddělení mají lehký průběh s mírnými příznaky. Bohužel u dvou klientů v souvislosti s dalším onemocněním nastaly komplikace a proto byli začátkem minulého týdne převezeni do nemocnice. Probíhá plošné testování. Děláme vše pro to, abychom se s nákazou vypořádali.

2.10. - Uzavření areálu pro veřejnost

Od 2.10.2020 platí zákaz návštěvnosti na všech odděleních. Zároveň je zavřená kavárna, cyklomuzeum i bylinková zahrada. Všechna opatření související s ochranou pacientů před nákazou Covid-19 nás mrzí. Pevně věříme, že se zase co nejdříve budeme moci potkat. Prosím návštěvníky o dodržování bezpečnostních opatření, zejm. dvoumetrových odstupů. Děkujeme za pochopení.

10.9. - Povinné nošení roušek v areálu

V souvislosti s narůstajícím počtem případů nakažených Covid-19 platí 10. září platí důsledná hygienická opatření typu nepřetržitého nošení roušek.