COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

Koronavirus se nám všem snaží pořádně zatopit. Ne jinak je tomu v Domově sv. Josefa. Přinášíme Vám aktuální informace a opatření, kterými se snažíme zajistit pevné zdraví, bezpečnost a kvalitní služby pro všechny naše pacienty i v této době. Děkujeme, že jste s námi v těchto náročných chvílích!

24.3. - Na zdravotním oddělení jsou možné návštěvy, vzhledem k ochraně pacientů je nutné dodržovat následující omezení

 • návštěvní doba je mezi 12 – 15:30 po podepsání čestného prohlášení pouze ve vyhrazeném prostoru v kapli
 • návštěva musí být vždy předem domluvená s vrchní sestrou, tel.: 491 610 503 (v pracovní době 11 – 13 h)
 • návštěva musí mít nasazený respirátor
 • návštěva předloží doklad o negativním testu na Covid-19 (PCR nebo antigenní) datovaný nejpozději 48 hodin před vykonáním návštěvy
  nebo 
  návštěva předloží certifikát ministerstva zdravotnictví o ukončeném očkování od něhož uběhlo minimálně 14 dní
  nebo 
  návštěva předloží doklad o prodělané nemoci a dosud neuplynulo 90 dní od onemocnění. 
  nebo 
  návštěva se podrobí testování antigenním testem v ceně 300 Kč za test a jeho výsledek bude negativní 

4.1. - Obnoven příjem klientů na odlehčovací službu

Od 4.1.2021 je obnoven příjem klientů na pobyty v odlehčovací službě. Pokud by došlo k nepříznivému vývoji epidemiologické situace, budeme vás informovat.

22.12. - Návštěvy klientů odlehčovací služby

Od 21.12.2020 nadále nejsou povoleny návštěvy klientů ve vnitřních prostorách OS. Rádi však umožníme klientům kontakt s jejich rodinami a blízkými přes prosklené dveře v jídelně (týká se pouze klientů, kteří nejsou v izolaci, nebo preventivní karanténě - resp. těch, kteří už covid prodělali). Návštěvy budou umožněny pouze po předchozím telefonickém objednání na tel. 491 610 680 (sesterna OS).

21.12. - Zákaz návštěv klientů na DOZP (dlouhodobé pobyty)

Zákaz návštěv na DOZP - do odvolání platí úplný zákaz návštěv u klientů z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a ochrany klientů před možnou nákazou.
 
1.12. - Život v Domově se postupně vrací k normálu

Poslední plošná testování přinesla již pouze jednoho pozitivního zaměstnance. Rehabilitace opět naplno funguje a všichni věříme, že se život v našem Domově postupně vrátí k normálu, že se klienti opět budou moci navštěvovat mezi jednotlivými objekty, a že se nakonec areál opět otevře pro setkávání zdravých i nemocných.

29.11. - Světlo lékařům se rozsvítilo také v Domově

První neděli adventní jsme v Domově sv. Josefa prožili velmi netradičně. Ve spolupráci s Energie lékařům a Asociací společenské odpovědnosti byl nasvícen kostel sv. Anny - srdce symbolizuje dobro a svátek štědrosti (1.12. - Štědré úterý, Giving Tuesday), baterie zase energii lékařům a všem, kteří v době koronaviru pečují o potřebné. Celou akcí jsme podpořili výzvu 5000 domovenek do Vánoc - aby lidé s roztroušenou sklerózou mohli žít doma

Světlo lékařům

 

19.11. - Taťána Gregor Brzobohatá podpořila nové zázemí pro aktivizační službu

Koronavirus na nějaký čas vyřadil ze hry naši odlehčovací službu. I tuto nepříjemnou situaci jsme však dokázali proměnit v dobro! Díky úžasné podpoře Taťány G. Brzobohaté, její Nadace Krása pomoci a společnosti CBRE s.r.o. právě v těchto dnech dokončujeme nové zázemí pro aktivizační činnosti, které této službě doposud chybělo. Děkujeme ♥♥ Nové zázemí pro odlehčovací službu

3.11. - Poslední dvě plošná testování v Domově dopadla dobře

Velmi nás těší, že poslední 2 plošná testování v Domově sv. Josefa nepřinesla žádného pozitivního klienta ani zaměstnance. Objekt sv. Kláry, který byl nejvíce zasažen, se nyní připravuje na příjem nových klientů. Současnou situaci jsme také využili pro realizaci nového zázemí pro aktivizační místnost.

27.10. - Dobrá zpráva! Rehabilitace opět pokračuje

Po té, co jsme museli dočasně omezit rehabilitaci a ergoterapeutické činnosti pro pacienty Zdravotního oddělení z důvodu očekávání výsledků plošného testování, máme dobrou zprávu. Rehabilitace pokračuje již v plné kapacitě a ergoterapie zahájí provoz od čtvrtka.

26.10. - Náklady na péči stoupají v souvislosti s nákazou

Ochranné obleky, štíty, respirátory, dezinfekce. Snížené příjmy od pojišťoven kvůli nižšímu stavu klientů. Také to je tvář koronaviru v Domově sv. Josefa. I v této situaci se snažíme být optimističtí a nepropadáme panice. Víme, že mnoho našich příznivců zůstává stále s námi. Domov sv. Josefa můžete podpořit přes následující odkaz.

Chci podpořit

 

23.10. - Poptáváme výpomoc z řad zdravotních sester a pečovatelů

Pro případ, že by narostl počet zaměstnanců, kteří jsou v karanténě hledáme zdravotnický personál (sestry a ošetřovatele). Pro informace k brigádnické výpomoci se obracejte na Ing. Dagmar Flosovou, personalistku Domova sv. Josefa, tel.: 491 610 605, e-mail: flosova@dsj-zirec.cz. Případným zájemcům předem děkujeme.

MicrosoftTeams-image (6)

21.10. - Online poradna pomáhá

Velmi nás mrzí, že nemůžeme v současné době zprostředkovat kontakt klienta a pečující rodiny. Pozitivní zprávou je, že již funguje nová služba Domova sv. Josefa, online poradna, která je zaměřena na pomoc klientům a rodinným pečujícím doma. Ukazuje se jako nesmírně potřebná zejména v situacích, jako je tato. Klienti a rodinní pečující mají možnost využít služby sociálního pracovníka, fyzioterapeutky, zdravotní sestry a dalších odborníků. K dispozici je i psychoterapie.

KONTAKT NA ONLINE PORADNU:

19.10. - COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

Pacienti v Domově sv. Josefa, u kterých byl test pozitivní, a zůstávají na oddělení mají lehký průběh s mírnými příznaky. Bohužel u dvou klientů v souvislosti s dalším onemocněním nastaly komplikace a proto byli začátkem minulého týdne převezeni do nemocnice. Probíhá plošné testování. Děláme vše pro to, abychom se s nákazou vypořádali.

2.10. - Uzavření areálu pro veřejnost

Od 2.10.2020 platí zákaz návštěvnosti na všech odděleních. Zároveň je zavřená kavárna, cyklomuzeum i bylinková zahrada. Všechna opatření související s ochranou pacientů před nákazou Covid-19 nás mrzí. Pevně věříme, že se zase co nejdříve budeme moci potkat. Prosím návštěvníky o dodržování bezpečnostních opatření, zejm. dvoumetrových odstupů. Děkujeme za pochopení.

10.9. - Povinné nošení roušek v areálu

V souvislosti s narůstajícím počtem případů nakažených Covid-19 platí 10. září platí důsledná hygienická opatření typu nepřetržitého nošení roušek.  

  

Poradna - onmouseout

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930