COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

Přes všechna důsledná opatření bylo na dvou odděleních Domova sv. Josefa zjištěno několik případů nákazy koronavirem. Se situací se snažíme co nejlépe vypořádat. Přinášíme Vám aktuální informace a prosíme, buďte s námi v těchto náročných chvílích.​​​​​​​

19.11. - Covid-19 vyřadil na pár dní nodlehčovací službu. 

Koronavirus na nějaký čas vyřadil ze hry naši odlehčovací službu. I tuto nepříjemnou situaci jsme však dokázali proměnit v dobro! Díky úžasné podpoře Nadace Krása pomoci  a společnosti CBRE, s.r.o.vzniká právě v těchto dnech nové zázemí pro aktivizační činnosti, které této službě doposud chybělo. Děkujeme ♥♥ Nové zázemí pro odlehčovací službu

3.11. - Poslední dvě plošná testování v Domově dopadla dobře

Velmi nás těší, že poslední 2 plošná testování v Domově sv. Josefa nepřinesla žádného pozitivního klienta ani zaměstnance. Objekt sv. Kláry, který byl nejvíce zasažen, se nyní připravuje na příjem nových klientů. Současnou situaci jsme také využili pro realizaci nového zázemí pro aktivizační místnost.

27.10. - Dobrá zpráva! Rehabilitace opět pokračuje

Po té, co jsme museli dočasně omezit rehabilitaci a ergoterapeutické činnosti pro pacienty Zdravotního oddělení z důvodu očekávání výsledků plošného testování, máme dobrou zprávu. Rehabilitace pokračuje již v plné kapacitě a ergoterapie zahájí provoz od čtvrtka.

26.10. - Náklady na péči stoupají v souvislosti s nákazou

Ochranné obleky, štíty, respirátory, dezinfekce. Snížené příjmy od pojišťoven kvůli nižšímu stavu klientů. Také to je tvář koronaviru v Domově sv. Josefa. I v této situaci se snažíme být optimističtí a nepropadáme panice. Víme, že mnoho našich příznivců zůstává stále s námi. Domov sv. Josefa můžete podpořit přes následující odkaz.

Chci podpořit

 

23.10. - Poptáváme výpomoc z řad zdravotních sester a pečovatelů

Pro případ, že by narostl počet zaměstnanců, kteří jsou v karanténě hledáme zdravotnický personál (sestry a ošetřovatele). Pro informace k brigádnické výpomoci se obracejte na Ing. Dagmar Flosovou, personalistku Domova sv. Josefa, tel.: 491 610 605, e-mail: flosova@dsj-zirec.cz. Případným zájemcům předem děkujeme.

MicrosoftTeams-image (6)

21.10. - Online poradna pomáhá

Velmi nás mrzí, že nemůžeme v současné době zprostředkovat kontakt klienta a pečující rodiny. Pozitivní zprávou je, že již funguje nová služba Domova sv. Josefa, online poradna, která je zaměřena na pomoc klientům a rodinným pečujícím doma. Ukazuje se jako nesmírně potřebná zejména v situacích, jako je tato. Klienti a rodinní pečující mají možnost využít služby sociálního pracovníka, fyzioterapeutky, zdravotní sestry a dalších odborníků. K dispozici je i psychoterapie.

KONTAKT NA ONLINE PORADNU:

19.10. - COVID-19 ZASÁHL DOMOV SV. JOSEFA

Pacienti v Domově sv. Josefa, u kterých byl test pozitivní, a zůstávají na oddělení mají lehký průběh s mírnými příznaky. Bohužel u dvou klientů v souvislosti s dalším onemocněním nastaly komplikace a proto byli začátkem minulého týdne převezeni do nemocnice. Probíhá plošné testování. Děláme vše pro to, abychom se s nákazou vypořádali.

2.10. - Uzavření areálu pro veřejnost

Od 2.10.2020 platí zákaz návštěvnosti na všech odděleních. Zároveň je zavřená kavárna, cyklomuzeum i bylinková zahrada. Všechna opatření související s ochranou pacientů před nákazou Covid-19 nás mrzí. Pevně věříme, že se zase co nejdříve budeme moci potkat. Prosím návštěvníky o dodržování bezpečnostních opatření, zejm. dvoumetrových odstupů. Děkujeme za pochopení.

10.9. - Povinné nošení roušek v areálu

V souvislosti s narůstajícím počtem případů nakažených Covid-19 platí 10. září platí důsledná hygienická opatření typu nepřetržitého nošení roušek.  

  

Poradna - onmouseout

Koncert Anny K

Koncert zpěvačky Anny K v náchodském Beránku se ze dne 3.12.2020 přesouvá na jaro 2021 kvůli koronaviru. O přesné termínu Vás budeme informovat. Zakoupené lístky zůstávají platné. Děkujeme za pochopení!

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30