Je libo koncert, závody koní nebo divadlo?

 Je libo koncert, závody koní nebo divadlo?

O kulturu je v Domově sv. Josefa dobře postaráno. Během letních měsíců bylo klientům umožněno navštívit celkem 20 kulturních a zážitkových akcí. Koncerty, závody koní, slavnosti, výlety. Bylo z čeho vybírat.

Aktivizační činnosti nabízejí smysluplné trávení času a přispívají ke zlepšení fyzického a psychického stavu. Podílejí se i na udržení soběstačnosti. Spadají mezi ně zájmové, vzdělávací a volnočasové aktivity, které umožňují klientovi být v kontaktu nejen s ostatními uživateli sociálních služeb, ale propojují je přirozeně i se světem zdravých.

Společenská sounáležitost je důležitá

Tyto volnočasové aktivity jsou pro klienty pečlivě a dlouho dopředu vybírány. Díky dobrovolníkům z řad spolku Královédvorské Arniky, Prahy, zaměstnanců DSJ i firemních dobrovolníků je možné takové „výlety za hranice všedních dnů“ nemocným lidem roztroušenou sklerózou dopřát. Potřebují totiž na místo nejen dovézt, doprovodit, obstarat občerstvení, ale zažít i společenskou sounáležitost.

Velké oblibě se těší například každoroční účast na závodech koní na Zálesí. Letos se zde předvedlo přes 80 koní ve dvou disciplínách. Pořadatelé ochotně zodpověděli zajímavé otázky klientů, které zajímalo dění parkuru. Sladkým bonusem byly pověstné palačinky paní Štěpánové, jedné ze zakládajících členek dobrovolnického spolku Královédvorská Arnika.

DSCF1541Závody koní na Zálesí

Hudba je lék na duši

Na Štěrbově vile předvedli divákům rockeři z Pražského výběru exkluzivní a dobře ozvučenou show (postřeh jednoho z klientů) pod širým nebem. Zde si klienti pochvalovali i úžasnou festivalovou atmosféru a výborné občerstvení v podobě klobásek z grilu.

IMG-20210720-WA0040

Některé akce jsou benefiční, pořádané pro Domov sv. Josefa. Například výtěžek z folkového koncertu Altán Trio, koncertu Jany Veberové na Kuksu a křtu CD Petra Vašiny + 2JAJA putoval na podporu nemocných roztroušenou sklerózou. Jsou také akce, které pořádají dobrovolníci pro nemocné přímo v Domově sv. Josefa nebo v parku, příkladem je tzv. „Vítání léta“ a „Vítání podzimu“.

Obyčejný nákup? Pro nemocného vzácná věc

Oblíbené je samozřejmě kino, divadlo, ale i možnost zajet si s dobrovolníky na drobný nákup. Pro zdravého člověka obyčejná věc, pro nemocného však velká vzácnost.

Klienti se shodují, že volnočasové aktivity u nich vzbuzují radost, a to převážně radost ze setkání s ostatními.

Aktivizační činnosti jsou velmi důležité, i skrze ně může Domov sv. Josefa naplňovat svoje poslání, kterým je pomoc lidem s roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život. 

Děkujeme

Tyto výlety za kulturou jsou možné nejen díky dobrovolníkům, ale hlavně také díky sponzorským darům, bez kterých by to nešlo.

Velké poděkování patří společnosti Lohmann & Rauscher s.r.o., která darovala Domovu 5000 EUR na kulturní program klientů. 

Děkujeme, že jste se stali součástí příběhu pomoci.

Zástupci firmy Lohmann and Rauscher předávají šek vedoucímu Domova sv. JosefaZástupci firmy Lohmann and Rauscher předávají šek vedoucímu Domova sv. Josefa

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Koncert Anny K

Koncert je bohužel z důvodu špatné epidemiologické situace odložen. Nový termín oznámíme co nejdříve.

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930