Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Duchovní péče

Cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nejmenších bratří, mně jste učinili. (Mt 25,40)

Duchovní péče

Hledání smyslu života s roztroušenou sklerózou. Hledání jistoty. Budování vztahu s Bohem. Hodnoty, kterými člověk žije. Vztah k sobě a druhým, vztah k práci, přírodě, umění i kultuře. O tom a mnohém dalším je duchovní péče v Domově sv. Josefa.

Nabídka duchovní péče

Rozhovory

Četba písma

Duchovní doprovázení

Bohoslužby

Svátosti

Modlitba

Pro rozhovor si můžete domluvit individuální termín nebo využít pevně daného času 9:00 – 11:00 dle jednotlivých služeb (úterý – zdravotní pobyty, středa – dlouhodobé pobyty, objekt sv. Josefa, čtvrtek – odlehčovací pobyty, pátek – dlouhodbé pobyty, objekt sv. Damiána). Prostor pro rozhovor je i před čtvrteční mší svatou od 15:00 do 16:00 v kapli.

Mše svaté slavíme každé úterý a čtvrtek od 16 hodin a v neděli od 10:30. Konají se v kapli sv. Josefa s výjimkou nedělních mší v letních měsících, které se celebrují v kostele sv. Anny.

Poutní mše svatá ke sv. Anně se koná v rámci Svatoanenských slavností v 10:00. Připadá vždy na červencovou sobotu nejbližší ke svátku sv. Anny (26.7.).

Svátost smíření probíhá na základě individuální domluvy a také před každou mší svatou. V Domově sv. Josefa nabízíme možnost přípravy na křest i další svátosti.

Modlitby zaměstnanců Domova sv. Josefa mají své zázemí v kapli každé pondělí od 11:45.

Místo jako stvořené pro modlitbu

Barokní kostel s kaplí nebo krásný park s bylinkovou zahradu. Areál sv. Josefa je místo jako stvořené k modlitbě, usebrání a meditaci.

Kdo duchovní péči zajišťuje

Duchovní péči v Domově sv. Josefa zajišťuje kněz a v individuálních případech se na rozhovorech mohou podílet i dobrovolníci.

V areálu Domova sv. Josefa sídlí také Kongregace sester Nejsvětější Svátosti. Řádové sestřičky se zapojují do péče o nemocné, starají se o kostel sv. Anny a věnují se každodenní modlitební službě za nemocné i jejich rodiny.

Odborná poradna

Spojte se s naším specialistou

Máte zájem o konzultaci s odborníkem z pohodlí vašeho domova? Domluvte si termín telefonicky na 491 610 620 každý všední den od 8 do 15h, emailem na poradna@dsj-zirec.cz nebo přes samoobslužnou poradnu. Konzultace je zdarma.

Načerpejte zkušenosti od našich specialistů

Další články