Dobrovolníci

Dobrovolníci jsou obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci.

Několik tipů, jak můžete pomoci.

Dobrovolníkem je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Za tuto činnost nedostává finanční odměnu, ale často nedocenitelný dobrý pocit z pomoci ostatním, získává zkušenosti a nezřídka i přátelství.“

Domov sv. Josefa realizuje mnoho aktivit, z nichž některé by se neobešly bez dobrovolné pomoci mnoha našich přátel, známých či podporovatelů. Dobrovolník je pro nás člověk, který nám zdarma věnuje více či méně svého volného času a pomáhá nám jak v běžném provozu střediska, tak při mimořádných akcích a příležitostech. Dobrovolník nabízí svůj zájem, znalosti, energii a čas a pracuje jen tolik, kolik může a chce, aby mu práce přinášela uspokojení a radost. Někteří z nejvíce vytrvalých dobrovolníků se postupem času stali našimi řádnými zaměstnanci. Velký podíl na práci s dobrovolníky má především dobrovolnický zapsaný spolek  KRÁLOVÉDVORSKÁ ARNIKA  ve Dvoře Králové n. L., které se dobrovolnictví věnuje systematicky a programově, za to jí patří naše velké díky.

Je téměř nemožné určit nějaké měřítko, podle kterého by bylo možné stanovit, čí pomoc je pro nás cennější a potřebnější, a my se o to ani nesnažíme. Ať se jedná o pomoc pravidelnou, v provozu střediska, při mimořádných akcích pro veřejnost či při benefičních akcích a kampaních, jsme za ni vděční a vnímáme ji jako něco nesamozřejmého a velmi cenného.

dobrovolníci

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031