Vypadalo to na krizový rok. Státní dotace však nakonec dorazily. Děkujeme.

Vypadalo to na krizový rok. Státní dotace však nakonec dorazily. Děkujeme.

Po vypuknutí války na Ukrajině se vzedmula vlna inflace. Ta ovlivnila i státní výdaje a prognóza nebyla vůbec dobrá. Vypadalo to, že státní dotace pro Domov sv. Josefa, která financuje třetinu rozpočtu, bude ponížena o 19%. Tedy o maximum, o které je možné dotaci do sociálních služeb ponížit.

Proto jsme v dubnu spustili mimořádnou sbírku Domovenek, do které mnoho z podporovatelů Domova sv. Josefa přispělo. Celkem se během dubna a května podařilo vybrat úžasných 970 000 Kč.

Všechny tyto prostředky jsme použili na zajištění péče o nemocné roztroušenou sklerózou. Zaplacena z nich byla péče ošetřovatelů i specialistů, kteří každý den s nemocnými cvičí. Pořízen byl také zdravotnický materiál.

Zároveň se podařilo zafixovat energie na původní "předválečné" ceně, což tvoří neméně důležitou úsporu.

V říjnu dorazila Domovu sv. Josefa třetí, poslední platba provozních dotací z MPSV, která zaměstnancům i pacientům vykouzlila úsměv na tváři. Očekávané snížení dotací o 19% se nekonalo. Nakonec jsme od MPSV v roce 2022 obdrželi 97% loňské výše dotací. Zbylá 3% byla dofinancována právě díky mimořádné dubnové sbírce.

Samozřejmě dnes ještě nevíme, jak dopadne celková bilance za rok 2022. To ukáže až účetní audit v polovině příštího roku. V každém případě s podporou MPSV a dárců dokážeme s větší jistotou pracovat a čelit inflaci, která může mít pro některé neziskové organizace až destruktivní dopady.

mpsv

Domov sv. Josefa je nestátní neziskové zařízení. Bez státních dotací ani darů bychom nemohli psát příběh pomoci lidem s roztroušenou sklerózou. S financemi se snažíme nakládat co nejefektivněji a zároveň vždy transparentně. Na strukturu našeho hospodaření a náš dopad se můžete podívat v  Ročence za poslední uzavřený rok. Statistická ročenka za rok 2021 >

 

Od 16.11.2022 je možné znovu zakoupit Domovenky, tedy hodiny cvičení pro nemocné roztroušenou sklerózou. Záleží právě na vás, kolik hodin budeme moci v příštím roce poskytnout. Děkujeme za Vaši podporu.

Darovat Domovenku

Pomáháme vážně nemocným roztroušneou sklerózou (IMG_6130)

 

 

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031