„Návštěva“ potřetí

„Návštěva“ potřetí

Loni touto dobou se v Domově sv. Josefa uskutečnil pod záštitou mezinárodní organizace CISV dobrovolnický program, který zde proběhl už dvakrát. (2017, 2019)

Členské asociace CISV působí ve více než 60 zemích a více než 200 městech po celém světě. Jejich dobrovolníci organizují a poskytují život měnící zážitky prostřednictvím řady táborových, rodinných a komunitních programů tisícům dětí a lidí každý rok.

A právě loni se zrodila v hlavách některých českých „vedoucích“ a účastníků programu myšlenka na to, vrátit se zpět nejen jako organizace, ale prostě na chvíli, jentak. Podívat se za klienty, se kterými se už znají, seznámit se s novými, zkontrolovat čápy, zda vyvedli mladé a prostě si užít to magické místo areálu.

Takže se kamarádky v profesní skladbě: dvě doktorky, učitelka, bankovní úřednice, zaměstnankyně OSN, studentka fyzioterapie domluvily, vzaly dovolenou a přijely.

Díky jim si mohli klienti vyslechnout dvě zajímavé přednášky o Santiagu de Compostela a o Japonsku. Jedno odpoledne doprovodily klienty na místní letiště za účelem létání, provedly úklid před poutí, mohl být uspořádán celodenní výlet na nedaleký Kuks. V den Anenské poutě zastaly funkci stánkařek v prodeji keramické dílny klientů a zajistily doprovody při kulturním programu na pouti. Nebo si prostě jentak poseděly a lidsky s klienty popovídaly.  

Na otázku, proč si berou dovolenou, aby pomáhaly, odpověděla Jana: „Každý, kdo areál Domova sv. Josefa v Žirči navštíví a pozná blíže jeho klienty a personál si může sám na tuto otázku odpovědět a bude se také vracet. Pro mě osobně je to opravdu krásná, plnohodnotná dovolená, nabita poznáváním nových, zajímavých lidi a v nádherném prostředí. Kolikrát je mi až stydno, že nám za to dekujete".

Přesto: za Domov sv. Josefa a zejména za klienty jim patří velký dík♥

Santiago

Japonsko

Kuks

Keramika

Veselá fotka CISV

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031