Naděje jménem slunečnice na Světový den roztroušené sklerózy

Naděje jménem slunečnice na Světový den roztroušené sklerózy

Bylinkovou zahradu v Žirči obohatili zdraví i nemocní roztroušenou sklerózou o nové rostlinky. Sazenice jsme zasázeli při příležitosti 12. ročníku Světového dne roztroušené sklerózy. Těšíme se, že z nich vyrostou krásné slunečnice jako symbol naděje pro všechny nemocné.

Světový den roztroušené sklerózy 30. května

V sobotu 30. května 2020 jsme si připomněli Světový den roztroušené sklerózy. Vznikl před 12 lety díky Mezinárodní federaci RS (MSIF), která každoročně vyhlašuje nové téma. Tím letošním je Connections, čili spojení, podpora, budování komunit, možnosti a kvalita péče, přiblížení života s RS, upozornění na úskalí této nemoci...

Slunečnice aneb Rozsviťme Českou republiku

Domov sv. Josefa se v tento den zapojil do 4. ročníku projektu Rozsviťme Českou republiku, kterou pořádá Nadační fond IMPULS.

Symbolem projektu Rozsviťme Česko je slunečnice. Její jadérka představují jednotlivé pacienty, okvětní lístky slunečnice zase organizace, které jim pomáhají. Stonek symbolizuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidí s „ereskou“ opřít a listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce rodiny či přátel. Každé ráno navíc slunečnice otáčí hlavu za sluncem a jde vstříc nové naději - tak, jako pacienti s vážnou diagnózou.

Děkujeme Nadačnímu fondu IMPULS za tuto skvělou iniciativu. ♥

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

4. Konference o roztroušené skleróze

program, registrace na konferenci

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930