Jak dopadl náš půlroční test antidekubitních matrací v provozu? Na jedničku

Jak dopadl náš půlroční test antidekubitních matrací v provozu? Na jedničku

Vloni v létě jsme díky příspěvku Výboru dobrého vůle  – Nadace Olgy Hlavlové nakoupili čtyři antidekubitní matrace pro klienty zdravotních pobytů v Domově sv. Josefa. A začalo každodenní testování v provozu. Jak dopadlo?

Výsledek je jednoznačný: po šesti měsících můžeme prohlásit, že jsou skvělé pro ereskáře i pro ty, kteří o ně pečují. Dokonce uvažujeme, že bychom tyto matrace pořídili i na ostatní lůžka v Domově sv. Josefa.


Co je antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace pomáhají při péči o nemocné s roztroušenou sklerózou tím, že působí proti vzniku proleženin (dekubitů), zmenšují jejich intenzitu a následky. Často se označují také jako „zdravotní matrace“.  

Tyto matrace také zlepšují komfort a podporují správné držení těla, což snižuje svalové napětí a bolesti zad. Antidekubitní matrace jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální podporu a odpružení, čímž zlepšují celkovou pohodu pacienta. Antidekubitní matrace také zvyšují mobilitu a umožňují pacientům snadnější přesun z jedné polohy do druhé. Antidekubitní matrace také zvyšují bezpečnost pacienta a umožňují pečujícím osobám lépe se o nemocného starat.

23.01 antidekubitni matrace 2

4 důvody, proč dát přednost antidekubitní matraci 

Prevence proleženin. Matrace jsou speciálně navrženy tak, aby pomáhaly minimalizovat riziko vzniku proleženin. To je možné díky speciálním měkkým a prodyšným vrstvám, které minimalizují tlak matrace na kritické body těla. To je velmi důležité pro nemocné s roztroušenou sklerózou, kteří mohou mít omezenou pohyblivost. 

Lepší komfort a podpora. Antidekubitní matrace jsou navrženy tak, aby poskytovaly větší pohodlí a podporu, což může pomoci snížit svalové napětí a bolesti zad. A to má zase pozitivní vliv na bezpečnost pacienta.

Vyšší bezpečnost. Matrace mají různé funkční prvky, které zvyšují bezpečnost nemocného, jako jsou rukojeti a pružné pásy. Ty umožňují snadnější a bezpečnější  přemístění pacienta, což zlepšuje jeho bezpečnost.

Zvýšená hygiena. Matrace, které jsme pořídili, mají vodotěsný potah. Ten je vyrobený z kvalitních materiálů, je snadno dezinfikovatelný a čistitelný.

23.01 antidekubitni matrace

Čtveřice matrací díky Výboru dobré vůle

Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. V Domově sv. Josefa jsme vděční, že jsme s jeho pomocí mohli zase o kus zlepšit život nemocným roztroušenou sklerózou. 

 

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Doba realizace: 6/2022–12/2022
Poskytovatel podpory: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
Celková výše podpory:  48 100 

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930