Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco!

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco!

Domov sv. Josefa se opět zúčastnil projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Nadačního fondu TESCO. Naše organizace se zapojila hned ve dvou obchodních domech – ve Dvoře Králové nad Labem a v Jaroměři a v obou jsme se probojovali mezi první 3 projekty. 

Toto kolo však bylo ovlivněno koronavirovou pandemií, a poprvé proto o vítězích nerozhodovali hlasující v obchodech TESCO. Prostředky tak byly spravedlivě rozděleny mezi všechny 3 medailové účastníky. 

Žít doma je pro většinu z nás normální. Pro lidi s roztroušenou sklerózou je to však často neřešitelný problém - nemohou sami cvičit, nedojdou si k lékaři, cítí se osamělí a jsou odkázáni na náročnou péči blízkých, čímž často trpí rodinné vztahy. Běžící kampaň "Domovenkamá za cíl pomoci nemocným i pečujícím osobám v domácím prostředí. 

Prvním krokem k dosažení tohoto cíle je spuštění odborné poradny pro pacienty s "ereskou". Ta sdružuje odborníky z Domova sv. Josefa, kteří telefonicky i online pomáhají pacientům nejen v pokročilém stadiu nemoci, ale i těm kteří se nedostanou na pobytovou péči. DSCN5620

Prostředky ve výši 40 000 Kč byly využity na mzdu zdravotní sestry, která umí pomoci např. s léčbou proleženin, členky multidisciplinárního týmu Domovenky.  

Děkujeme za podporu stále jediného lůžkového zařízení v České republice, které již 20. rokem pečuje o pacienty s roztroušenou sklerózou. 

 Bez názvu

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930