Pomáháme nemocným roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život.

Roztroušená skleróza je jedno z nejčastějších a nejvážnějších neurologických onemocnění, které způsobuje postupné ochabování svalstva.

Domov sv. Josefa je modelové a jediné zařízení v České republice, které poskytuje nemocným roztroušenou sklerózou komplexní lůžkovou péči zaměřenou na specializovanou rehabilitaci.

• 1 poslání • 5 cílů • 480 pobytů ročně • 18 937 hodin rehabilitace za rok •


"Domov není místo, kde bydlíš,
ale místo, kde Ti rozumějí."   Ch. Morgenstern

 

Připravované akce

Petr Hirsch, Ultreia z.s. a Domov svatého Josefa Vás společně zvou na 3. benefiční putování v nádherném kraji Broumovské vrchoviny a Krkonošského podhůří. Výtěžek z této akce bude věnován na provoz Domova.
Rok 2020 si budeme pamatovat asi všichni. Doba koronavirová s sebou přinesla řadu výzev, omezení, ale i kompromisů. Jedním z nich je i řešení tradičních svatoanenských slavností v Domově sv. Josefa. Z důvodu ochrany klientů před nákazou Covid-19 se akce uskuteční, nicméně ve značně zkráceném měřítku. Tradice zůstane zachována, formát akce nikoliv. Čtěte více!
Hospital Kuks, Obec Kuks, Jan Čepička a Stanislav Rudolfský nás zvou na koncert přední české sopranistky Jany Veberové. Varhanní doprovod pan Martin Strejc. Nejen že naši klienti budou mít vstup zdarma, ale i výtěžek poputuje Domovu. Našim přátelům upřímně děkujeme!    
Můžete se těšit na babí léto a strávit tak jedno příjemné nedělní odpoledne na našem Bylinkobraní. Čekají vás prodejní trhy, živá hudba, nebudou chybět ani workshopy či kulinářské speciality.

Poslední články

všechny články

Letošní 19. ročník Svatoanenských slavností chystáme jen komorně a tak trochu netradičně. Vzhledem ke snaze uchránit naše klienty styku s veřejností jsme byli nuceni přistoupit na "kompromis". Tradice bude zachována a program bude přednostně určen pro klienty. 

 

Bylinkovou zahradu v Žirči obohatili zdraví i nemocní roztroušenou sklerózou o nové rostlinky. Sazenice jsme zasázeli při příležitosti 12. ročníku Světového dne roztroušené sklerózy. Těšíme se, že z nich vyrostou krásné slunečnice jako symbol naděje pro všechny nemocné.

Návštěvy v Domově sv. Josefa jsou povoleny od 25. 5. 2020 v čase od 10,00 do 17.00 hod. Prosíme o dodržování níže popsaných pokynů. Před návštěvou samotnou Vás čeká vyplnění čestného prohlášení (dokument MS Word)čestného prohlášení

Včera zavítala do Domova sv. Josefa básnířka a divadelnice Mária Uhrinová a uspořádala pro naše klienty autorské čtení z připravované sbírky, inspirované pobyty v Kuksu a okolí.

Milovníci naší kavárny Damián, od úterý 26.05.2020 budete moct posedět na předzahrádce a ochutnat báječnou kávu či si dát oblíbený zákusek pod širým nebem. Vnitřní prostory budou do odvolání prozatím smět využívat pouze naši klienti. Děkujeme za pochopení a přijďte pobejt!

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031