Seznam článků

Pandemie zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky. Po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou! Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz, a to od 1. až do 24. ledna 2021.

V letošním kulturně ovdovělém roce nám všem více než kdy jindy chybí kulturní vyžití. Ne jinak je tomu ve světě lidí s roztroušenou sklerózou. Během normálního prosince zažívají klienti Domova sv. Josefa kulturně to nejpestřejší období. Letos to však mále bylo jinak.

Více než desetiletí usiluje Domov sv.Josefa o návrat zašlé slávy kulturního dědictví, které je v kostele sv.Anny v Žirči. V roce 2020 se díky podpoře Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a dalších partnerů mohlo pokračovat ve třech významných projektech obnovy. 

V neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách, přesně v 17 hodin, se rozsvítí v Domově sv. Josefa v Žirči Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterky. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterka v podobě loga Energii lékařům představuje potřebnou energii.  

Díky prvním darovaným Domovenkách jsme v Domově sv. Josefa spustili odbornou poradnu, v symbolické datum 11.11. Poradnu obsluhuje Mgr. Martina Kopecká společně s kolegyní Bc. Kateřinou Zubrovou. Obě si pro Vás připravily krátký medailonek o tom, s čím Vám mohou pomoci.

V tuto chvíli všichni musí praktikovat společenské rozestupy, lidé s roztroušenou sklerózou (RS) nevyjímaje. Vláda ve Velké Británii doporučuje, aby zejména postižení RS byli v tomto ohledu striktní a dodržovali stanovená doporučení. 

 “Bylo mi osmnáct let a studovala jsem SŠ zdravotnickou, když se dostavila má první ataka. Ochrnul mi lícní nerv. Ve dvaceti letech, když jsem pracovala jako zdravotní sestra v Plzeňské nemocnici, mi v průběhu dvou měsíců ochrnula levá půlka těla. 

Domov svatého Josefa přináší sérii tří článků o roztroušené skleróze v období coronaviru, přeložených ze serveru https://www.mssociety.org.uk/. Multiple Sclerosis Society je největší charita ve Velké Británii, která je zde pro lidi postižené roztroušenou sklerózou. Byly přeloženy body, které platí všeobecně a nevztahují se pouze na území VB.

Koronavirus se nám všem snaží pořádně zatopit. Ne jinak je tomu v Domově sv. Josefa. Přinášíme Vám aktuální informace a opatření, kterými se snažíme zajistit pevné zdraví, bezpečnost a kvalitní služby pro všechny naše pacienty i v této době. Děkujeme, že jste s námi v těchto náročných chvílích!

Přes všechna důsledná opatření bylo na dvou odděleních zjištěno několik případů nákazy koronavirem.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

  

Poradna - onmouseout

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031