Seznam článků

Kostel je odjakživa místem, kde se můžeme usebrat, zahodit každodenní starosti, přiblížit se k Bohu. Kostel je však také místem setkávání lidí a krásný prostor pro pořádání kulturních akcí. Jednou z nich je i Noc kostelů. Ta žirečská proběhla 28.5.2021 a stálo to za to.

"Ať nám svítí naděje." "Kéž bych byl zdravý." To byla nejčastější přání klientů Domova sv. Josefa při sázení slunečnic. Sázení probíhalo v rámci celorepublikové akce Rozsviťme Česko na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Přečtěte si, jak to celé dopadlo.

V pátek 30.4. bylo ještě k rozvolnění opatření daleko. Krásné prostředí kavárny Café Damián, ve kterém by si svůj šálek kávy za normálních okolností vychutnávali klienti i návštěvníci Domova, čekalo v tichosti na své probuzení z více než půlročního spánku. To nastalo v 9.30 hodin díky jednomu nápadu a neodolatelné touze tvořit…  

Domov sv. Josefa se opět zúčastnil projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Nadačního fondu TESCO. Naše organizace se zapojila hned ve dvou obchodních domech – ve Dvoře Králové nad Labem a v Jaroměři a v obou jsme se probojovali mezi první 3 projekty. 

Věříme, že nám to pandemická situace dovolí! Věříme, že se v letošním roce uskuteční tradiční i nově zařazené akce! Srdečně Vás na ně zveme! Přijďte společně s lidmi s roztroušenou sklerózou oslavit 20. výročí Domova sv. Josefa.

Jít do toho nebo ne? To byla otázka, kterou se před 20 lety zaobíral prakticky denně zakladatel prvního hospice v České republice a ředitel Oblastní charity Červený Kostelec. Přečtěte si, jak to dopadlo!

Roztroušenou sklerózou v České republice trpí více než 20 tisíc pacientů. Obecně se má za to, že postihuje především lidi ve věku od 20 do 40 let. Jenže tato autoimunitní nemoc si nevybírá. 

Příjemná sklepní dílna s klenutými stropy kouzelně voní po kávě a hrnčířské hlíně. Je situovaná v bývalém barokním pivovaru, dnes Domě svatého Damiána, přímo v srdci areálu Žireč. Pracují zde klienti, převážně tedy lidé na vozíčku, se špatnou pohyblivostí horních končetin.  

Globální oteplování si bere svoji daň! Už i v areálu Domova sv. Josefa. Více než 300 let již od dob jezuitů bývala v areálu oranžerie, kde se pěstovaly lokální bylinky a zelenina. Domov sv. Josefa, středisko Oblsatní charity Červený Kostelec, na tuto tradici navázal a v roce 2012 bylinkovou zahradu obnovil. Nyní je ale vše jinak! 

Také máte někdy chuť se vykřičet nebo se naopak raději před vším schovat Poradit se, jak dodržovat všechna opatření a nezbláznit sePro nemocné roztroušenou sklerózou je v tomto ohledu opravdovým požehnáním projekt PSYCHOTERAPIE.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930