Seznam článků

Odlehčovací pobyty v Domově sv. Josefa ve Dvoře Králové se rozšíří do nové budovy a na nemocné routroušenou sklerózou tu budou čekat chytré byty. Přestavba domu č. p. 126 bude stát přes 70 milionů a skončí na jaře 2024. 

Česká herečka a zpěvačka, Ivana Jirešová, navštívila Domov sv. Josefa. Nepřijela však na obyčejný výlet. Celý den strávila s lidmi s roztroušenou sklerózou. Věnovala jim svůj čas, úsměv i sympatie.

Domov sv. Josefa už třetím rokem spouští sbírku Domovenka na pomoc vážně nemocným roztroušenou sklerózou. Domovenka je poukaz na hodinu cvičení s odborníkem v hodnotě 290 Kč. Darovat ji může úplně každý na www.domovenka.cz

Čas od času vám přineseme drobné střípky ze světa roztroušené sklerózy. Říkáme jim Roztroušenky. Proč? Protože ereska je roztroušená i v tématech, kde byste ji nečekali. A protože je tu budeme roztrušovat nazdařbůh a nepravidelně. Jdeme na to.
 

 

Po vypuknutí války na Ukrajině se vzedmula vlna inflace. Ta ovlivnila i státní výdaje a prognóza nebyla vůbec dobrá. Vypadalo to, že státní dotace pro Domov sv. Josefa, která financuje třetinu rozpočtu, bude ponížena o 19%. Tedy o maximum, o které je možné dotaci do sociálních služeb ponížit.

Je klientem Domova svatého Josefa a přesto je to zapálený cestovatel a činorodý člověk. Řeč není o nikom jiném, než královédvorském rodáku Honzovi Duškovi. Co ho přivedlo na myšlenku navštívit Santiago de Compostela nebo třeba Černobyl nám prozradil v malém rozhovoru.

Domov sv. Josefa získal Cenu Evropské komise za udržitelný rozvoj za dlouhodobý přínos pro lehčí život s roztroušenou sklerózou! Z 326 projektů jsme se dostali mezi 5 finálových a díky hlasování mnoha z vás, jsme se stali absolutními vítězi.

Letošní Bylinkobraní se neslo v duchu oslav 100 letého výročí charity. Na akci dorazilo téměř 500 lidí a ukázali, že jim pomoc hendikepovaným není lhostejná. Výtěžek putoval na vybudování nového výtahu pro odlehčovací službu.

Ceny SDGs jsou světově unikátním oceněním za naplňování globálních cílů OSN. Přinášejí zajímavou příležitost pro firmy všech velikostí, neziskové organizace, města i školy, aby ukázaly, jak pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje.

Závěť pomáhá! Stále víc lidí pomáhá nejen za svého života, ale i po něm. I vy můžete v závěti pamatovat na neziskovku, která je vám blízká. Za notáře neplatíte nic. Od 13. září do 12. října totiž probíhá Měsíc dobročinné závěti. 

21. Svatoanenské slavnosti jsou za námi a cíl se podařilo splnit. Společně jsme úspěšně zbourali bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných.

I letos jsme měli v Domově sv. Josefa týdenní návštěvu deseti dobrovolnic z Prahy. Kdysi to začalo jako oficiální mezinárodní spolupráce zaštítěná organizací CISV   

Aktivizační činnost patří mezi klienty k těm nejoblíbenějším. Výlety za kulturou, sportem anebo jen tak, do města nákupy jsou možné díky dobrovolníkům, kteří je doprovází 

Dobrovolnické centrum Arnika v sobotu oslavilo dvacet let své existence. A kde jinde, než v Domově společně s našimi klienty?

Rehabilitace patří mezi nejdůležitější pilíře naší péče. Bojovat s roztroušenou sklerózou bez podpůrných terapií by bylo téměř nemožné. 

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031