Seznam článků

Globální oteplování si bere svoji daň! Už i v areálu Domova sv. Josefa. Více než 300 let již od dob jezuitů bývala v areálu oranžerie, kde se pěstovaly lokální bylinky a zelenina. Domov sv. Josefa, středisko Oblsatní charity Červený Kostelec, na tuto tradici navázal a v roce 2012 bylinkovou zahradu obnovil. Nyní je ale vše jinak! 

Také máte někdy chuť se vykřičet nebo se naopak raději před vším schovat Poradit se, jak dodržovat všechna opatření a nezbláznit sePro nemocné roztroušenou sklerózou je v tomto ohledu opravdovým požehnáním projekt PSYCHOTERAPIE.

Z přehledu kasiček v Jaroměři a okolí lze vyčíst, že lidé, kteří začali nový rok dobrým skutkem stále jsou, a to i v této těžké době. O to víc si toho v Domově sv. Josefa a v celé Oblastní charitě Červený Kostelec vážíme.

Panu Karlovi byla roztroušená skleróza diagnostikována v roce 2018. Musel ze zdravotních důvodů skončit v zaměstnání. Přestože měl vstřícného zaměstnavatele, který bych ochotný jednat o navázání spolupráce v jiném režimu, práce byla pro nemocného pana Karla fyzicky příliš náročná.

Pandemie zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky. Po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou! Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz, a to od 1. až do 24. ledna 2021.

V letošním kulturně ovdovělém roce nám všem více než kdy jindy chybí kulturní vyžití. Ne jinak je tomu ve světě lidí s roztroušenou sklerózou. Během normálního prosince zažívají klienti Domova sv. Josefa kulturně to nejpestřejší období. Letos to však mále bylo jinak.

Více než desetiletí usiluje Domov sv.Josefa o návrat zašlé slávy kulturního dědictví, které je v kostele sv.Anny v Žirči. V roce 2020 se díky podpoře Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a dalších partnerů mohlo pokračovat ve třech významných projektech obnovy. 

V neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách, přesně v 17 hodin, se rozsvítí v Domově sv. Josefa v Žirči Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterky. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterka v podobě loga Energii lékařům představuje potřebnou energii.  

Díky prvním darovaným Domovenkách jsme v Domově sv. Josefa spustili odbornou poradnu, v symbolické datum 11.11. Poradnu obsluhuje Mgr. Martina Kopecká společně s kolegyní Bc. Kateřinou Zubrovou. Obě si pro Vás připravily krátký medailonek o tom, s čím Vám mohou pomoci.

V tuto chvíli všichni musí praktikovat společenské rozestupy, lidé s roztroušenou sklerózou (RS) nevyjímaje. Vláda ve Velké Británii doporučuje, aby zejména postižení RS byli v tomto ohledu striktní a dodržovali stanovená doporučení. 

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

  

Poradna - onmouseout

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930