Seznam článků

Pečujete-li o osobu s roztroušenou sklerózou nebo máte-li sami eresku, pak je tento článek právě pro Vás. Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si budete moci zacvičit ještě dnes z pohodlí Vašeho domova. V tomto videu se dozvíte, jak se bezpečně přesunout z vozíku na lůžko.

Přečtěte si dopis od návštěvníků, kteří byli ubytovaní v zahradním domku. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Tyto řádky všechny moc potěšily. Děkujeme!

 

Naši klienti se výzev rozhodně nebojí. Domov sv. Josefa slaví 20. výročí od založení. Proto jsme ho v keramické dílně zkusili s klienty, kteří sem docházejí  procvičovat nejen jemnou motoriku, vyrobit z hlíny. 

Stále více Čechů nezapomíná sepsat poslední vůli: Koalice Za snadné dárcovství při příležitosti Mezinárodního dne závětí od 13. září do 12. října vyhlašuje Měsíc dobročinné závěti.

Kostel sv. Anny je srdcem Areálu Žireč. Skrývá v sobě nejedno tajemství. Díky projektu „Restaurování oltáře Zasnoubení Panny Marie“ a průzkumu ak. mal. Evy Kolmanové nám byl poodhalen dávný příběh oltářního obrazu, který jako zázrakem přežil ničivý požár v roce 1825. 

Pečujete-li o osobu s roztroušenou sklerózou nebo máte-li sami eresku, pak je tento článek právě pro Vás. Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si budete moci zacvičit ještě dnes z pohodlí Vašeho domova. V prvním videu se dozvíte, jak pomocí jednoduchých dechových cviků trénovat posílení svalů.

I letos se tak v Domově sv. Josefa uskutečnil pod záštitou mezinárodní organizace CISV https://cisv.org/ dobrovolnický program, který zde proběhl už třikrát, a to v letech 2017, 2019 a 2020. Členské asociace CISV působí ve více než 60 zemích a více než 200 městech po celém světě.

TISKOVÁ ZPRÁVA, Žireč, Dvůr Králové n. L., 26.7.2021
„Práci zaměstnanců Domova sv. Josefa poznáte po ovoci“, zaznělo z úst generálního vikáře Mons. Jana Paseky při slavnostní poutní mši svaté. A skutečně lahodným ovocem byly 20. Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér, které se v Žirči uskutečnily v sobotu 24.7.2021. 

Nápad na pravidelná tvůrčí setkávání (nejen lidí s roztroušenou sklerózou) vznikl během kratičkého rozhovoru v kavárně Damián s klientem Pavlem Mrštinou, který proslul v Domově sv.Josefa svými vtipnými verši.

Studentka psychologie Barbora Vobořilová uskutečnila v rámci své bakalářské práce výzkum na téma PSYCHOLOGICKÉ DOPADY ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY NA ŽIVOT ČLOVĚKA A JEHO HODNOTY a podnikla rozhovory s nemocnými. Přečtěte si nejčastější doporučení přímo od klientů s ereskou.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

4. Konference o roztroušené skleróze

program, registrace na konferenci

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930