Seznam článků

Dejte si taky 3km charitativní běh pro Domov sv. Josefa. 
Díky RunTour půjde celé vaše startovné na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou, kteří si už nezaběhají. Běží se až do neděle 22. května. 

Do Domova svatého Josefa míří prestižní cena SozialMarie. Cenu veřejnosti získal projekt Centra informačních technologií a alternativní komunikace (CITAK). Zvítezil v konkurenci 275 projektů z celé střední a východní Evropy. 

Díky Domovence jsme již dokázali velké věci. Dovolte nám malé ohlédnutí za tím, co vše se společnými silami v tom letošním roce zatím povedlo.

Canisterapie využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka a zlepšuje kvalitu života. Minulý týden tato terapie proběhla v Domově sv. Josefa u vážně nemocných roztroušenou sklerózou.

Tým Domova sv. Josefa vyrazil na prohlídku chytrého bytu, který je ovládán hlasem. Odemknout dveře, otevřít okno, rozsvítit světlo, zapnout TV, přepnout si program či zvýšit hlasitost. Všechno jde. Život na vozíku nekončí.

Bohužel ani letos nám covidová situace nepřeje a vzhledem k rychlosti šíření nákazy a zachování bezpečnosti návštěvníků i našich klientů, jsme nuceni tuto krásnou akci zrušit.
 

Ježíškova vnoučata plnila různá vánoční přání – police na knihy, rádio, teplé ponožky... a také let letadlem. Byly to dobrodružné Vánoce!

Letos již po patnácté hospodyně v Domově sv. Josefa v Žirči udělila právo masopustnímu průvodu ze Základní umělecké školy F. A. Šporka v Jaroměři uspořádat v Domově fašank.

Situace na Ukrajině a ve světě je vážná, lidé utíkají před válkou a bojují. Dotýká se to nás všech, a proto pokládáme za důležité poradit i lidem s handicapem, jakým způsobem nyní naložit s emocemi a strachem.

Centrum informačních technologií a alternativní komunikace Vám pomůže zajistit, abyste i přes ztrátu hybnosti neztratili schopnost ovládat své okolí a měli možnost žít aktivní život. Tým odborné poradny a CITAKu je tu pro Vás.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031