CITAK 

Chci zase na počítač
i s roztroušenou sklerózou

 

I bez pomoci rukou lze nakoupit v e-shopu nebo zavolat blízkým. Díky specialistům našeho Centra informačních technologií a alternativní komunikace budete zase používat počítač, telefon nebo televizi.

 

Pomůžeme.

Volejte 491 610 620

Volejte ve všední dny od 8 do 15 hodin nebo pište na
YbGk1YUSZlwfb7h_Y5pJ


NOVĚ I JAKO TERÉNNÍ SLUŽBA
Na přání vyjíždíme za klienty z Královéhradeckého kraje
a Pardubic (pouze město).

Co je CITAK?

Centrum informačních technologií a alternativní komunikace Domova sv. Josefa (zkráceně CITAK) pomáhá nemocným roztroušenou sklerózou znovu ovládat moderní technologie.

Překonáme spolu každodenní překážky

I když vás vaše tělo kvůli nemoci zradilo, zase budete používat počítač, telefon nebo televizi. Zavoláte rodině, nebo přivoláte personál, když vás třeba otravuje moucha (ano i takové věci nemocným znepříjemňují život).

Náš tým specialistů přizpůsobuje moderní technologie, abyste je dokázali používat i s roztroušenou sklerózou. A to i bez pomoci rukou, nebo řeči. 

Takže i když vám přestanou sloužit ruce, ještě to nevzdávejte. Máme řadu chytrých řešení, díky kterým budete moci zase ovládat přístroje ve svém okolí. 

Mnohá z těchto řešení jsou velmi levná a lze je snadno uplatnit přímo u vás doma. Díky tomu se zvýší vaše soběstačnost a třeba i najdete nové uplatnění v běžném životě. 

Někteří naši klienti se díky pomoci CITAK zase vrátili do práce. I vám pomůžeme znovu získat soběstačnost, sebevědomí a svobodu.

Sehraný tým odborníků

Naše Centrum informačních technologií a alternativní komunikace tvoří sehraný tým složený ze sociálního pracovníka, IT specialisty a logopeda. A že to opravdu umí, o tom svědčí i ocenění odborné poroty v mezinárodní soutěži SocialMarie (soutěz projektů zaměřených na sociální inovace). Ocenění jsme získali na jaře 2022. 

Speciální pedagog Diagnostika, společné hledání řešení s klientem, komunikační plán, kognitivní trénink, průběžná aktualizace plánu
IT specialisté Hledají chytrá řešení. Podílí se na nácviku s pomůckami.
Sociální pracovník Vede poradnu. Stará se o využití CITAK postupů v každodenním životě hendikepovaného

 

Ovládání ústy, hlasem nebo očima

Společně s vámi vybereme vhodnou alternativu pro ovládání mobilu a počítače (ústy, hlasem, nebo očima). Díky speciálním pomůckám, jakými je třeba (počítačová) ústní myš se někteří naši klienti dokonce zase vrátili do práce.

Pomůžeme vám znovu získat soběstačnost, sebevědomí a svobodu.

Se kterými pomůckami máme výborné zkušenosti? 

Ústní myš MouthMouse Ovládání počítače a dalších elektrických přístrojů ve Vašem okolí foukáním do speciální tyčinky nebo hlasem
Silou hlasu Ovládání okolí hlasem
Tobii Ovládání počítače očima

 

S kým spolupracujeme:

Microsoft
Benetronic
Spektra
Silouhlasu

 

Přijedeme za vámi

Na vaše přání dojedeme až k vám domů. Nově totiž nabízíme terénní službu, která vyjíždí přímo ke klientům. Pro zatím službu nabízíme pouze v Královéhradeckém kraji a v Pardubicích. 

Chytrá řešení také představujeme klientům při pobytu v Domově sv. Josefa. Ale mnohé se dá vyřešit i po telefonu či videohovoru. 

Zprávy z CITAKu

Do Domova svatého Josefa míří prestižní cena SozialMarie. Cenu veřejnosti získal projekt Centra informačních technologií a alternativní komunikace (CITAK). Zvítezil v konkurenci 275 projektů z celé střední a východní Evropy. 

Tým Domova sv. Josefa vyrazil na prohlídku chytrého bytu, který je ovládán hlasem. Odemknout dveře, otevřít okno, rozsvítit světlo, zapnout TV, přepnout si program či zvýšit hlasitost. Všechno jde. Život na vozíku nekončí.

Centrum informačních technologií a alternativní komunikace Vám pomůže zajistit, abyste i přes ztrátu hybnosti neztratili schopnost ovládat své okolí a měli možnost žít aktivní život. Tým odborné poradny a CITAKu je tu pro Vás. #sodvahou

Dvacet let trvání péče o nemocné v Domově sv. Josefa pokračuje. Loňský rok se bez omezení neobešel, my jsme ale nepolevili v úsilí pomoci lidem s roztroušenou sklerózou. Nadále pomáháme, budujeme, zlepšujeme naše služby.

Žít doma! Pro většinu z nás normální. Pro vážně nemocné roztroušenou sklerózou neřešitelná věc. Sami se ani nepodrbou. Nerozsvítí. Nezapnou počítač. Mají svá přání, mají své sny. Chtějí, ale nemohou!

I s roztroušenou sklerózou se dá pracovat! Své o tom ví Pepa Tintěra, klient našeho Domova, který svoje "ajťáctví" rozhodně nepověsil na hřebík...

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728