"Východočeská Compostela“ pro Domov sv. Josefa

"Východočeská Compostela“ pro Domov sv. Josefa

První červnovou neděli odpoledne jsme v Domově sv. Josefa přivítali poutníky, kteří šli 3,5 denní pouť na podporu našeho jediného zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Organizátor druhého ročníku putování pro Domov byl známý poutník a cestovatel, aktér celovečerního dokumentu "Camino na kolečkách",  Petr Hirsch. V cíli jsme přivítali i velvyslance Španělska pana Angela Lossada s dcerou, který se k poutníkům přidal v sobotu. Pouť proběhla pod jeho záštitou. Účastníci putování po Východočeské trase Svatojakubské poutní cesty do Santiaga de Compostela  byli ze všech koutů republiky. Trasa měřila asi 90 km a vedla  z Meziměstí přes Broumov, Hvězdu, Polici nad Metují, Hronov, Červený Kostelec, Babiččino údolí, Chvalkovice, Kuks a Žireč. 

K poutníkům se přidali na část cesty  i naši zaměstnanci. Atmosféra na pouti byla velmi příjemná. Organizátor Petr ji měl skvěle promyšlenou a zpestřenou různými zajímavostmi.  Pro někoho měla i duchovní rozměr, jak se na pravou pouť sluší a patří. Vše bylo umocněno ještě krásou české krajiny, kdy nás obklopovaly svěží louky rozkvetlých kopretin a vlčích máků. V cíli - v areálu Žireč se někteří účastníci zúčastnili mše sv. a poté následovala prohlídka areálu a posezení v kavárně. Dorazil i Honza Dušek. Společně jsme se vyfotili a slíbili, že za rok zas....:-)  

Tato netradiční akce přinesla našemu zařízení obnos ve výši 7.759,- Kč.

Peníze poputují na nová okna. 

Všem děkujeme! Petrovi Hirschovi nejvíce! :-)

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930