Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Marian Jurečka a Porta Benefica přijeli v sobotu 27. dubna 2019 a uspořádali benefiční koncert věnovaný na podporu nových oken v Domově sv. Josefa.  Porta Benefica včele s Jurečkou mají za sebou již několik desítek benefičních koncertů a pomohli mnoha zajímavým projektům.

Cesta Mariana Jurečky k benefičním koncertům začala v rodném Přerově, kde ho místní farníci poprosili o dar na lavice v kostele. Místo drobného daru se rozhodl pomoci více. Tak vzniklo hudební uskupení Porta Benefica, které od roku 2016 uspořádalo přes 45 koncertů od Jablunkova po Karlovy Vary. Poslanec, lékař a 3 učitelky hudby ukazují, že i v dnešní uspěchané době je možné se na chvíli zastavit a pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Návštěva zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou se Jurečky a jeho kapely hluboce dotkla, podívejte se na jeho svědectví ze Žirče: https://www.facebook.com/JureckaMarian/videos/503646103540924/

Při benefičním koncertu pro Domov sv. Josefa zazněly skladby od baroka po současnost ve vlastní úpravě Porta Benefica. Na akci se sešlo přes 120 posluchačů včetně pacientů s roztroušenou sklerózou. Výtěžek z benefice bude věnován právě na nová okna na jejich pokojích. Stará okna jsou přes sto let stará a jejich špatný technický stav je důvodem výměny, která proběhne v letošním roce. V rámci koncertu se podařilo získat finance na další nové okno, celkem už desáté. Stále však zbývá více než sto dalších oken.

Podporu zařízení a celému projektu na obnovu oken vyjádřil také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální věci Vladimír Derner, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar či starosta města Jaroměř Josef Horáček, kteří se benefičního koncertu také zúčastnili.

Veřejnost se do projektu na obnovu oken může zapojit kdykoliv skrze webové stránky www.darujokno.cz, kde si mohou vybrat, jestli adoptují celé okno nebo jeho část.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031