Pomáháme nemocným roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život.

Roztroušená skleróza je jedno z nejčastějších a nejvážnějších neurologických onemocnění, které způsobuje postupné ochabování svalstva.

Domov sv. Josefa je modelové a jediné zařízení v České republice, které poskytuje nemocným roztroušenou sklerózou komplexní lůžkovou péči zaměřenou na specializovanou rehabilitaci.

• 1 poslání • 5 cílů • 480 pobytů ročně • 18 937 hodin rehabilitace za rok •

 

"Domov není místo, kde bydlíš,
ale místo, kde Ti rozumějí."   Ch. Morgenstern

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV NA ZDRAVOTNÍM ODDĚLENÍ

od 16.9.2020 do odvolání.

 

BYLINKOBRANÍ a COVID-19 - PROSBA VŮČI NÁVŠTĚVNÍKŮM
Vzhledem k tomu, že se akce uskuteční v areálu, kde Domov sv. Josefa pečuje o hendikepované s roztroušenou sklerózou, je z bezpečnostních důvodů povinnost nosit roušku v celém areálu včetně venkovních prostor. V případě respiračních potíží prosíme raději zůstaňte doma. Chráníme tak sebe navzájem i pacienty s roztroušenou sklerózou. Děkujeme za pochopení.

Připravované akce

!!!AKCE PRO KLIENTY!!!
Naše obětavá Arnika s námi opět přivítá nové roční období - nastávající podzim. Abychom nebyli smutní, že léto již končí, určitě nás rozveselí svým programem (chystají se bubeníci) a svými kulinářskými specialitami. Díky!
!!!AKCE PRO KLIENTY!!!
Již podruhé se vypravíme s klienty na celodenní výlet, tentokrát do Hořic - města kamenné krásy. Cílem bude prohlídka centra, sochařské parky, Nebude chybět dobrá restaurace:-) To vše díky firmě Merck. Děkujeme!!!
!!!AKCE PRO VEŘEJNOST!!!
Smíšený sbor Jitro z Hradce Králové plánuje koncert a chce tak vstupným podpořit nemocné RS. Domov sv. Josefa je pozván jako host. Vstupné dobrovolné. MOC DĚKUJEME♥
!!!AKCE NEJEN PRO KLIENTY!!!
...aneb půlroční pěší putování z Olomouce do španělského Santiaga de Compostela v čele s jedním "šílencem" na vozíku. Těší se na návštěvníky přednášky Vendy Pavláčková a Jozef Kivoň. Děkujeme♥

Poslední články

všechny články

Neuvěřitelné! Malý zázrak! Vzácné barokně-romantické varhany v Žirči byly roky odsouzeny k zániku. Na jejich adrese bydlel jediný obyvatel - ne varhaník, ale červotoč. Po 11 letech usilovné práce je ale vše jinak. Dnes se jedná o jediný nástroj J. A. Bartha schopný koncertní hry. A jak se to podařilo?

Koronavirus nepřijel, spousta lidí ochotných podpořit nemocné roztroušenou sklerózou však ano. Mezi nimi i Pavel Helan, hvězda českého písničkářského nebe. Celkem se sešlo na 300 návštěvníků a na rehabilitaci pro ereskáře se vybralo krásných 20.379,- Kč. Podívejte se na pár fotek, jak se akce vydařila.

Loni touto dobou se v Domově sv. Josefa uskutečnil pod záštitou mezinárodní organizace CISV dobrovolnický program, který zde proběhl už dvakrát. (2017, 2019)

Známý poutník Petr Hirsch zorganizoval již třetí ročník benefičního putování pro naše ojedinělé zařízení. Každý rok se poutě účastní stále více poutníků, z čehož máme samozřejmě radost a Petrovi jsme moc vděčni.

Bylinkovou zahradu v Žirči obohatili zdraví i nemocní roztroušenou sklerózou o nové rostlinky. Sazenice jsme zasázeli při příležitosti 12. ročníku Světového dne roztroušené sklerózy. Těšíme se, že z nich vyrostou krásné slunečnice jako symbol naděje pro všechny nemocné.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   

Březen 2020

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031