Pomáháme lidem s roztroušenou sklerózou
žít plnohodnotný život.

Domov sv. Josefa - roztroušená skleróza

Zjistit více

 

Připravované akce

Pomozte nám získat 5000 DOMOVENEK pro lidi, kteří jsou sami doma s roztroušenou sklerózou. Darujte DOMOVENKU a naši odborníci zajistí zbytek. Pomohou pacientům a jejich pečujícím zvládnout nemoc doma. 1 DOMOVENKA = 286 Kč = 1 HODINA odborného poradenství = 1 HODINA, kdy na to nebudou sami.
Jestli se uskuteční Tříkrálová sbírka i v roce 2021? Odpověď na tuto otázku byla díky příteli covidu dlouhou dobu neznámá. Teď už ale víme, jak to bude. Tříkrálová sbírka se v roce 2021 uskuteční! A možná přijdou i koledníci! To vše záleží na tom, jak se situace v naší zemi bude vyvíjet.

Poslední články

všechny články

V neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách, přesně v 17 hodin, se rozsvítí v Domově sv. Josefa v Žirči Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterky. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterka v podobě loga Energii lékařům představuje potřebnou energii.  

Díky prvním darovaným Domovenkách jsme v Domově sv. Josefa spustili odbornou poradnu, v symbolické datum 11.11. Poradnu obsluhuje Mgr. Martina Kopecká společně s kolegyní Bc. Kateřinou Zubrovou. Obě si pro Vás připravily krátký medailonek o tom, s čím Vám mohou pomoci.

V tuto chvíli všichni musí praktikovat společenské rozestupy, lidé s roztroušenou sklerózou (RS) nevyjímaje. Vláda ve Velké Británii doporučuje, aby zejména postižení RS byli v tomto ohledu striktní a dodržovali stanovená doporučení. 

 “Bylo mi osmnáct let a studovala jsem SŠ zdravotnickou, když se dostavila má první ataka. Ochrnul mi lícní nerv. Ve dvaceti letech, když jsem pracovala jako zdravotní sestra v Plzeňské nemocnici, mi v průběhu dvou měsíců ochrnula levá půlka těla. 

Domov svatého Josefa přináší sérii tří článků o roztroušené skleróze v období coronaviru, přeložených ze serveru https://www.mssociety.org.uk/. Multiple Sclerosis Society je největší charita ve Velké Británii, která je zde pro lidi postižené roztroušenou sklerózou. Byly přeloženy body, které platí všeobecně a nevztahují se pouze na území VB.

  

Poradna - onmouseout

Koncert Anny K

Koncert zpěvačky Anny K v náchodském Beránku se ze dne 3.12.2020 přesouvá na jaro 2021 kvůli koronaviru. O přesné termínu Vás budeme informovat. Zakoupené lístky zůstávají platné. Děkujeme za pochopení!

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   

Únor 2020

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829