Pomáháme nemocným roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život.

Roztroušená skleróza je jedno z nejčastějších a nejvážnějších neurologických onemocnění, které způsobuje postupné ochabování svalstva.

Domov sv. Josefa je modelové a jediné zařízení v České republice, které poskytuje nemocným roztroušenou sklerózou komplexní lůžkovou péči zaměřenou na specializovanou rehabilitaci.

• 1 poslání • 5 cílů • 480 pobytů ročně • 18 937 hodin rehabilitace za rok •

 

"Domov není místo, kde bydlíš,
ale místo, kde Ti rozumějí."   Ch. Morgenstern

Připravované akce

Poslední články

všechny články

Roztroušená skleróza (dále jen RS) není v dnešní době léčitelná nemoc. Efektivní strategie mohou pozměnit, nebo zpomalit průběh nemoci, léčit recidivy (nebo tzv. 'ataky', zhoršení), zvládat symptomy, zlepšit funkčnost a bezpečí, a také se zaměřit na emoční zdraví.

Přes všechna důsledná opatření bylo na dvou odděleních Domova sv. Josefa zjištěno několik případů nákazy koronavirem. Se situací se snažíme co nejlépe vypořádat. Přinášíme Vám aktuální informace a prosíme, buďte s námi v těchto náročných chvílích.​​​​​​​

V létě vedrodobře, v zimě zimataky. Stará okna jdou do důchodu. Nová okna jsou již v Domově sv. Josefa. Máme sklerózu a okno už máme taky. Díky Vám! Jako poděkování za podporu mnoha dárců přinášíme příběh toho, jak Domov k novým oknům přišel.

Péče o zdraví během pandemie Covid-19 nebyla nikdy více důležitá, tvrdí skupina rehabilitačních vědců RS v nedávno uveřejněném článku. Důvodem pro toto tvrzení je fakt, že pandemie narušuje životní návyky a mechanismy související se zvládáním už tak náročné nemoci.

Jako pohlazení po duši v téhle náročné době bylo Bylinkobraní vŽirči, které uspořádal 20. září 2020 Domov sv. Josefa společně se Sociálním podnikem Pro-Charita s.r.o. Přinášíme Vám parádní video, fotky i zážitky z naší největší letošní akce.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   

31.1.2020

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031