Pro lepší život

s roztroušenou sklerózou

To podpořím

Potřebuji pomoci


Kopie návrhu 2109_FCB - Bylinkobraní událost (1)

Připravované akce

Domov sv. Josefa a MS rehab z.s. vás zve na letošní 4. konferenci.  Je určena pro odbornou veřejnost, tedy terapeuty, pečující i ošetřující personál v zařízeních, kde se s touto diagnózou nejčastěji setkávají. Na konferenci vystoupí přední odborníci, kteří se problematice roztroušené sklerózy věnují.
Chtěli byste vědět, jestli bylinky skutečně léčí? Máte chuť se dobře pobavit v příjemném prostředí? Myslíte si, že pomáhat hendikepovaným dává smysl? Pak je to jasné. Přijeďte v neděli 26.9. do Žirče sklidit s námi bylinkovou úrodu. Přijeďte na BYLINKOBRANÍ!
Putovní výstava brněnské organizace Unie Roska, která pomáhá nemocným RS nese jméno "Roztroušná krása". Je instalována na chodbách Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové. Vernisáž proběhne na Bylinkobraní, 26. září 2021.
Vstoupila do Vašeho života roztroušená skleróza? Řešíte věci, se kterými jste se dosud nepotkali? Máte plnou hlavu otázek?
Vzdělávací semináře pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby jsou v plném proudu. Neváhejte, přihlaste se!
Vstoupila do Vašeho života roztroušená skleróza? Řešíte věci, se kterými jste se dosud nepotkali? Máte plnou hlavu otázek?
Vzdělávací semináře pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby jsou v plném proudu. Neváhejte, přihlaste se!

Poslední články

všechny články

Pečujete-li o osobu s roztroušenou sklerózou nebo máte-li sami eresku, pak je tento článek právě pro Vás. Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si budete moci zacvičit ještě dnes z pohodlí Vašeho domova. V tomto videu se dozvíte, jak se bezpečně přesunout z vozíku na lůžko.

Má partu přátel a nebojí se téměř ničeho. Po 600 km dlouhé cestě na vozíku do Compostelly se Honza Dušek vydává do Černobylu. I přes roztroušenou sklerózu, i přesto, že se jeho zdravotní stav zhoršuje. 

Přečtěte si dopis od návštěvníků, kteří byli ubytovaní v zahradním domku. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Tyto řádky všechny moc potěšily. Děkujeme!

 

Naši klienti se výzev rozhodně nebojí. Domov sv. Josefa slaví 20. výročí od založení. Proto jsme ho v keramické dílně zkusili s klienty, kteří sem docházejí  procvičovat nejen jemnou motoriku, vyrobit z hlíny. 

Stále více Čechů nezapomíná sepsat poslední vůli: Koalice Za snadné dárcovství při příležitosti Mezinárodního dne závětí od 13. září do 12. října vyhlašuje Měsíc dobročinné závěti.

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

4. Konference o roztroušené skleróze

program, registrace na konferenci

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   

Leden 2020

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031