"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám..."

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám..."

Již poosmnácté se opět vyrojí počátkem nového roku v ulicích Jaroměře a okolních obcí koledníci Tříkrálové sbírky, aby u prahů domácností zazpívali koledu, popřáli šťastný nový rok, věnovali drobný dárek a při tom poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží z důvodu nemoci, stáří, hendikepu či své nedobré sociální situaci. 

Skupinku koledníků doprovází vždy vedoucí, který se vám musí prokázat průkazkou – pověřením ředitele Charity ČR a platným občanským průkazem. Pokladnička musí být zapečetěná městským úřadem s logem charity. Pozor na falešné koledníky! 

V pořadí 18. Tříkrálová sbírka byla vyhlášená Charitou České republiky na dny 1. – 14. ledna 2018, nejčastěji však koledníci vyjdou do ulic v sobotu 6. ledna. Koledníky můžete potkat v Jaroměři a Josefově a obcích Semonice, Jasenná, Nový Ples, Rasošky, Vlkov, Velichovky, Hustířany,  Heřmanice, Brod, Zaloňov, Vestec, Žireč, Rožnov a Neznášov. 

Každý rok se této akce účastní kolem šedesáti tisíc dobrovolníků z mnoha měst a obcí z celé republiky. Minulý ročník poprvé překročil hodnotu sta milionu korun. Bylo to téměř o 3 miliony více, než v roce minulém.  Peníze pro Domov sv. Josefa přinesli koledníci z Jaroměře a okolí v celkové sumě 234.568,- Kč. 65% výtěžku bylo věnováno na ruční vířivou vanu pro nemocné roztroušenou sklerózou a zbývající část putuje každoročně na další projekty diecézní Charity a humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci Charit ČR.

Výtěžek té letošní sbírky věnujeme na nákladný projekt revitalizace centrálního „náměstíčka,”která umožní bezbariérový pohyb klientů mezi jednotlivými objekty Domova sv. Josefa v Žirči.

Součástí letošního ročníku Tříkrálové sbírky bude i koncert v  podání sborů Ostrováček a Kapa v kostele sv. Jakuba v Jaroměři, který pořádá Základní škola Na ostrově a Gymnázium Jaroslava Žáka. Vánoční koledy si přijďte poslechnout v sobotu 6. 1. v 17 hodin.

Děkujeme předem za všechny dary, za vlídné přijetí koledníků, za důvěru v naše dobročinné poslání. 

Děkujeme také všem, kdo se do sbírky obětavě zapojují.   

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930