My jsme k vám přišli zdaleka....

My jsme k vám přišli zdaleka....

Již posedmnácté se opět vyrojí počátkem nového roku do ulic Jaroměře a okolních obcí koledníci Tříkrálové sbírky, aby u prahů domácností a na chodnících předali poselství o narození Božího syna.

Lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu, věnovali drobný dárek a při tom poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR. Výtěžek Tříkrálové sbírky 2017 je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží z důvodu nemoci, stáří, hendikepu či své nedobré sociální situaci. 

V pořadí 17. Tříkrálová sbírka byla vyhlášená Charitou České republiky na dny 1. – 15. ledna 2017, nejčastěji však koledníky můžete potkávat v sobotu 7. ledna. Ve středu 4. 1. se pak bude koledovat na Městském úřadě v Jaroměři, ve čtvrtek 5. 1. pod vánočním stromem a na náměstí. Příspěvky pro Domov sv. Josefa přinesou králové koledující v Jaroměři, v Semonicích, Jasenné, Novém Plese, Rasoškách, Vlkově, Velichovkách, Běluni, Heřmanicích, Slotově, Brodu, Zaloňově, Vestci, Žirči, Hustířanech, Rožnově a Neznášově.  

Každý rok se této akce účastní více než 50 tisíc dobrovolníků z mnoha měst a obcí z celé republiky. V té minulé se v diecézi Královéhradecké vybralo takřka 14,6 mil. Kč, což bylo téměř o 1, 1 mil. více než v roce loňském. 65% výtěžku bylo věnováno na nákup keramické pece pro klienty v Domově sv. Josefa a zbývající část putuje každoročně na další projekty diecézní Charity a humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci Charit ČR. (Celostátní projekty Charity ČR 5%, projekty Diecézní charity Hradec Králové 15%, humanitární pomoc do zahraničí 10%, režijní náklady sbírky 5%).

Výtěžek té letošní sbírky bychom rádi věnovali na nákup ruční vířivé vany pro naše nemocné.   

Pro více informací jsme pro Vás zveřejnili tiskovou zprávu charity v našem Kraji: zveřejnili tiskovou zprávu charity v našem Kraji: (dokument MS Word)

Děkujeme předem za všechny dary, za vlídné přijetí koledníků, za důvěru v naše dobročinné poslání.  Děkujeme také všem, kdo se do sbírky zapojí. 

 

  

   

Maraton s Roztroušenou Sklerózou

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728