„…a já také vystupuju a Nový rok vám vinšuju..“

„…a já také vystupuju a Nový rok vám vinšuju..“

Již podevatenácté vyjdou počátkem roku do ulic Jaroměře i okolních obcí koledníci Tříkrálové sbírky, aby u prahů domácností zazpívali koledu, popřáli šťastný nový rok, věnovali drobný dárek a při tom poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží z důvodu nemoci, stáří, hendikepu či své nedobré sociální situaci. Skupinku koledníků doprovází vždy vedoucí, který se musí prokázat průkazkou – pověřením ředitele Charity ČR a platným občanským průkazem. Pokladnička musí být zapečetěná městským úřadem s logem charity. Pozor na falešné koledníky! 

V pořadí 19. Tříkrálová sbírka byla vyhlášená Charitou České republiky na dny 1. – 14. ledna 2019, nejčastěji však koledníci vyjdou do ulic v sobotu 5. ledna. V kostelích v Jaroměři a v Josefově proběhne sbírka po mši sv. v neděli 6. ledna.  Koledníky s pokladničkami pro Domov sv. Josefa můžete potkat i v obcích Semonice, Jasenná, Nový Ples, Rasošky, Vlkov, Velichovky, Hustířany,  Heřmanice, Brod, Zaloňov, Vestec, Žireč, Rožnov a Neznášov, Habřina a letos poprvé i ve Chvalkovicích.   

Každý rok se této akce účastní kolem šedesáti tisíc dobrovolníků z mnoha měst a obcí z celé republiky. Výsledky minulého ročníku předčil očekávání, dosáhl výsledku  o 13 miliónů vyššího než v roce předešlém.  Peníze pro Domov sv. Josefa přinesli koledníci z Jaroměře a okolí v celkové sumě 282.392,- Kč.  65% výtěžku bylo věnováno na revitalizaci náměstí v areálu Žireč, které bylo dáno do provozu 9. listopadu t.r.  Zbývající část putuje každoročně na další projekty diecézní Charity a humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci Charit ČR.

Výtěžek letošní sbírky  bychom chtěli věnovat na obnovu vybavení pokojů klientů, zejména polohovacích postelí, které začínají být za 17 let používání  nevyhovující.

Součástí letošního ročníku Tříkrálové sbírky bude opět koncert v  podání sborů Ostrováček a Kapa v kostele sv. Jakuba v Jaroměři, který pořádá Základní škola Na ostrově a Gymnázium Jaroslava Žáka. Vánoční koledy si přijďte poslechnout v sobotu 5. 1. v 17 hodin. Srdečně zveme!

Děkujeme předem za všechny dary, za vlídné přijetí koledníků, za důvěru v naše dobročinné poslání. 

Děkujeme také všem, kdo se do sbírky obětavě zapojují.   

 

  

   

Komorní orchestr
Slávy Vorlové

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031