Zveme Vás na 16. Svatoanenské zahradní slavnosti

Zveme Vás na 16. Svatoanenské zahradní slavnosti

Jako každým rokem se můžete těšit na příjemně prožitý prázdninový den poutního charakteru a rodinného sdílení se stánky lidových řemesel a prezentací chráněných dílen v opraveném barokním areálu a zámeckém parku.

Obohacením programu bude i otevření expozice na téma Barokní areál Žireč a nedávno otevřená Expozice historie cyklistiky v barokní Sýpce sv. Kryštofa.

Na třech scénách – v parku, v kostele a na nádvoří je připraven bohatý kulturní program odlišných žánrů. V parku to bude: mladý písničkář z Hradce Králové Michal Horák, bez nároku na honorář vystoupí folková kapela Chvíle z Hronova, staročeskou atmosféru navodí kapela Klapeto z Náchoda, spoustu fanoušků, ale především fanynek, přiláká populární Michal Hrůza, a závěr večera bude patřit šaramantnímu Petrovi Vondráčkovi s kapelou Lokomotiva. Pro děti  - scéna na nádvoří - přijede z Hradce Králové divadélko Kozlík, dětské pásmo písniček si připraví zpěvačka Jana Rychterová, kterou znáte z Radia Junior a basové kvarteto z Pardubic Bumblebass. V kostele sv. Anny zahraje Divadlo MIMo Biblické příběhy, svou účast přijal i syn Štěpána Raka, Matěj Rak, soubor staré hudby Muzica per gaudium  vystoupí s „Hudbou v labyrintu času“ a nesmí a nebude chybět evropský unikát – žirečská zvonkohra v podání prof. Václava Uhlíře, který sebou přiveze i sopranistku Hanu Medkovou.

Z doprovodného programu nalákejme na žonglérské workshopy v podání královéhradecké Alterny, malování na obličej, jízdu na ponících, dřevěný kolotoč na kliku, zvíře ze ZOO, skákací hrad… Café Damián otevřeno, ochutnávku bylinných sirupů Camellus zajistí firma Pro-Charitu s.r.o. Po celý den bohaté občerstvení.

Na Slavnosti bez bariér přijeďte do Žirče v sobotu 22. července od 10 hodin. Začínáme poutní mší svatou s barokním doprovodem. Celebrovat ji bude biskup Královéhradecký Mons. Jan Vokál.

Vstupné bude 100,- Kč, zlevněné vstupné 50,- Kč, rodinné vstupné 250,- Kč, zdravotně postižení zdarma. Výtěžek slavností je určen na revitalizaci centrálního „náměstíčka“, která umožní volný pohyb klientů mezi jednotlivými objekty.

Akci podpoří Nadace Divoké husy, mediálním partnerem je Katolický týdeník a záštitu převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930