Svatoanenské slavnosti podpořily specializovanou rehabilitaci

Svatoanenské slavnosti podpořily specializovanou rehabilitaci

V sobotu 21. července se areál Domova sv. Josefa  proměnil již posedmnácté v kulturní dějiště pro širokou veřejnost. Toto největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec se stalo hostitelem návštěvníků Slavností bez bariér. Výtěžek největší benefiční a prezentační akce přesáhl částku 160 tis. Kč. Je určen  na cílenou rehabilitaci klientů.

Slavnosti byly zahájeny poutní mší svatou v kostele sv. Anny s hudebním doprovodem souboru La Bilancetta za účasti pomocného biskupa královéhradeckého Mons. Josefa Kajneka.  Přivítání vzácných hostů a návštěvníků proběhlo na nově rekonstruovaném prostoru mezi jednotlivými budovami Domova sv. Josefa. Poté se rozběhl pestrý program v celém areálu. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, možnost komentovaných prohlídek Domů sv. Josefa a sv. Damiána, Bylinkové zahrady, kostela sv. Anny. K prohlídce zvala i  Expozice cyklomuzea v Sýpce sv. Kryštofa. Po celý den probíhal jarmark lidových řemesel a chráněných dílen. K milé atmosféře přispěla celá řada umělců: Ondřej Kepka, Honza Horák, Pavel Helan, David Kraus, Nezmaři, Good Work, Jindřich Černohorský TRIO, LD Smiřice,  Prof. Václav Uhlíř a Prof. Jiří Kuchválek aj. Pohodovou náladu ještě umocnil moderátor Josef Mádle.   

 

Akci finančně podpořilo město Dvůr Králové a Královéhradecký kraj a ostatní naši dárci.  Záštitu svou osobní přítomností nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek,  poslanec PČR a předseda KDU-ČSL.  

  

                                         

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930