Potvrzení o daru

Děkujeme za váš dar! Rádi Vás budeme informovat o jeho využití. Vystavíme vám i potvrzení o daru, díky kterému si snížíte daně (platí pro podnikatele i zaměstnance). Abychom Vám mohli potvrzení vystavit, potřebujeme Vaši adresu, kterou prosím zašlete na fundraising@dsj-zirec.cz.

Pokud vás již máme v databázi a nedošlo ke změně ve Vašich údajích, není třeba znovu Vaši adresu zasílat. Potvrzení o daru obdržíte vždy v prvním měsíce daného roku.

Víte, kolik % si můžete odečíst z daní?

(informace podle Zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.)

1) Fyzické osoby
(podle §15, odst. 8)
Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze za období leden - prosinec odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.
Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

2) Právnické osoby
(podle § 20 odst. 8)
Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. V úhrnu lze nově za období leden - prosinec odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně.

Oblastní charita Červený Kostelec (včetně střediska Domov sv. Josefa) je osvobozena od daně z příjmu pro zákonem stanovené veřejně prospěšné účely. Dary, které organizace získá, jsou tedy využity v plné výši bez zdanění.

 

  

   

Maraton s Roztroušenou Sklerózou

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728