Výlet na Sněžku

Výlet na Sněžku

Ptáte se,  jak je možné, že vozíčkáři se octnou na nejvyšší hoře ČR? Ano, je to možné…Máme v Domově speciální auto na výlety, kde se přikurtuje 6 klientů i s vozíkem a můžeme jet! Pravda, na Sněžku to je trochu komplikované, ale když je dobrá vůle dobrých lidí, tak to jde.

Nejprve se musí obstarat důležitá lejstra pro vstup do KRNAPu, zavolat horskou službu do Polska, aby nám zajistila průjezd, objedná se balíček na cestu pro účastníky zájezdu, odhlásí se klienti z rehabilitace a z vodoléčby, pak si řidič a dobrovolníci namasírují svaly a může se jet.  

Své dojmy a pocity může nejlépe vyjádřit paní Helena, která k nám jezdí z Českých Budějovic: 

„Cesta vedla přes Pomezní boudy a pak polským územím, kde jsme potkávali spoustu poutníků mířících na pouť ke sv. Vavřinci. Pak ale začala být cesta dost dramatická – šplhali jsme se velkým stoupáním po „kočičích hlavách“, které byly vlivem deště mokré. Řidič Lukáš bravurně vše zvládal. Až posledních cca 30 m pod vrcholem auto odmítlo poslušnost jet dál. Lukáš byl pohotový: 5 lidí muselo ven, aby se auto odlehčilo. Já jsem sama zůstala v autě a mohlo se pokračovat bez problémů. Ostatní účastníky pomohli zaměstnanci KRNAPu donést!  Na vrcholu Sněžky jsme si prohlédli Poštovnu a kapličku, někteří se zúčastnili mše sv. Po mši nás pracovníci KRNAPu opět snesli jednotlivě k lanovce. A to si teda mákli! Nesli nás po dlouhých schodech! Lanovkou jel každý vozíčkář sám. Po dobrém obědě v Peci jsme čekali na příjezd auta. Po celý den nám počasí přálo. Po horkých dnech letošního léta nám chlad na Sněžce přišel vhod. Při cestě zpět seslal Krakonoš opět deštík. Ochrannou ruku nad námi držel sv. Petr. A sv. Vavřinec 

Ze získaných zážitků budu dlouho žít…nikdy by mě nenapadlo, že se na Sněžku ještě podívám.“   

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930