Volnočasové aktivity pomáhají pacientům znovu do života

Volnočasové aktivity pomáhají pacientům znovu do života

Už dávno nezůstáváme v Domově sv. Josefa „pouze“ u organizace tradičních Svatoanenských slavností, jako akce, kde se setkává svět zdravých a hendikepovaných. Skutečnost, že „mám možnost vyrazit za kulturou či do přírody“, je pro naše nemocné nesmírně důležitá. 

Neúnavná kulturní referentka Domova přichází stále s novými nápady, jak volnočasové aktivity oživit, a na každý měsíc je díky tomu připraveno tzv. „kulturní menu“. Naši milí pacienti tak mohou navštívit kino či divadlo. Mají možnost vyrazit na nákupy, na koncert i na výlet, a nejen tak ledajaký, ale dokonce na samotný vrchol Sněžky, jak se můžete dočíst v předchozím článku. Dva speciálně upravené vozy, pořízené díky Vaší štědré podpoře v minulých letech, mohou na podobné akce přepravit až 10 vozíčkářů najednou. Akce se konají i v samotném Domově a my ze srdce děkujeme organizátorům Theatrum Kuks i Dne všech za to, že vytvářejí v rámci těchto akcí neopakovatelnou atmosféru. Věříme, že se nám to stejné podaří i 15. září při akci Bylinkobraní, na kterou Vás srdečně zveme. 

Za to, že četné volnočasové aktivity pomáhají nemocným znovu do života ze srdce děkujeme: Našim pacientům za jejich odvahu, že se i přes své onemocnění rádi připravených akcí účastní. Dobrovolníkům, za zajištění doprovodů a za to, že jsou milou společností pro naše pacienty. Zaměstnancům přímé péče, kteří pacienty vypravují a často na ně dlouho do noci čekají, aby je uložili. A samozřejmě Vám, příznivcům Domova, za to, že můžeme tyto aktivity realizovat. Díky, díky, díky. 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930