Seminář již po druhé v Kuksu…

Seminář již po druhé v Kuksu…

Ve dnech 8. a 9. září jsme se letos již po druhé sešli v krásném barokním Hospitalu Kuks na Semináři pro blízké nemocných roztroušenou sklerózou. Cílem naší akce bylo nejen setkání s pečujícími a představení Domova a našich služeb a péče, ale hlavně edukace týkající se rehabilitace a domácí péče.

První seminář proběhl v červnu a dojmy a zpětná vazba účastníků byla pozitivní. Proto jsme velmi rádi, že se v tomto termínu zúčastnilo 2x více účastníků než v červnu. Dorazili z Plzně, Varnsdorfu, České Lípy či Liberce, Kolína či Olomouce. Velmi kladně účastníci hodnotili hlavně části „praktické“ … rozhovor s psychoterapeutkou Renatou Malinovou, rehabilitační část Terezy Školníkové a v pátek velký dopolední blok o domácí péči s Luckou Térovou. Jsme moc rádi, že pro účastníky byla akce zajímavá a přínosná. Chvílemi se rozpoutala poměrně živá diskuse, hlavně při sdělování zkušeností s lékaři, pojišťovnami či sociálními pracovníky v různých regionech ČR. To byl také náš cíl – vzájemné sdílení a předávání zkušeností. Proto uvažujeme do budoucna o specializovaných seminářích. Blízcí by přivítali např. celodenní workshop pouze ze dvou témat např. s psycholožkou a ergoterapeutkou nebo pouze o domácí péči a rehabilitaci. Bohužel péče o pečující osoby je u nás minimální, proto my v Domově bereme tento náš seminář jako alespoň malou pomoc a hlavně vyjádření podpory těm, kteří věnují svoji energii a čas svým blízkým, kteří potřebují pomoc. Velmi rádi jsme také přijali nabídku kastelána Hospitalu na prohlídku – byla to krásná součást této úspěšné dvoudenní akce.

Děkujeme všem přítomným za jejich aktivní účast a Hospitalu za poskytnuté prostoty k výuce a pobytu. Velmi rádi se sem všichni vrátíme.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031