Poděkování

Poděkování

Ráda bych touto cestou poděkovala zaměstnancům zařízení Domova svatého Josefa. Slogan „Domov není místo kde bydlíš, ale místo, kde Ti rozumí“ je tu skutečně naplněný, pravdivý a především živý.

Svůj domov jsem tu našla v roce 2013. Předcházelo tomu několik ozdravných pobytů jednou do roka. Kdo by řekl, že v roce 2002, kdy jsem tu byla prvně, jsem po návratu domů konstatovala, že „už nikdy“. Dnes se tomu usmívám a jsem poučena, že „Nikdy neříkej nikdy“. Co se jindy může zdát ne příliš dobré, se časem může obrátit v to nejlepší.

Jsem tu ráda nejen pro samotné kouzlo a krásu areálu Domova sv. Josefa a nového domu sv. Damiána, kde od roku 2016  bydlím, ale především pro lidskost a hřejivost přístupu celého personálu k nám, lidem takto postiženým. Jejich úsměv, rada, vstřícná a nevtíravá pomoc je to, co vím, že není vždycky samozřejmé. I oni mají svá každodenní trápení a přesto dokáží být člověčí v každém ohledu.

Neuvěřitelně mne překvapilo a pochopitelně i dojalo velkolepé pojetí oslovy narozenin mých a mého přítele, kterou uspořádala v březnu děvčata z Café Damián. Pro někoho samozřejmost, pro nás úžas a radost!  

Takže ještě jednou. Děkuji za sebe, ale vím, že by se přidali k poděkování i ostatní „z nás“. Děkuji, milý personále, děkuji za Tvou obětavost a snahu dělat domov místem, kde Ti rozumí...

Škoda jen, že takových míst není zatím více. I jiní lidé nemocní RS by si zasloužili  mít domov, kde je štěstí v našem neštěstí žít.

Hana Šarounová, obyvatelka Domova sv. Josefa, Domu sv. Damiána

  

   

Komorní orchestr
Slávy Vorlové

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031