Jak se dělá radost aneb Masopustní ohlédnutí

Jak se dělá radost aneb Masopustní ohlédnutí

Stalo se již tradicí, že Základní umělecká škola F. A. Šporka v Jaroměři v úplném začátku postní doby navštěvuje Domov sv. Josefa a jeho obyvatele – nemocné roztroušenou sklerózou za účelem přinést radost. To oni umí!  

„….Velevážená paní, my jsme se k Vám přišli ptáti, smíme-li dnes u Vás radost rozdávati, jestli mi povolení dáte a feruli mi podáte, hned naše muzikanty a maškary uhlídáte!...“  „Masopustní průvode, rádi vás tu vidíme a od srdce vám slíbíme: od nás povolení máte, vždyť radost rozdáváte. Též díky za vybraný obnos, pro náš Domov to bude přínos. Koupíme za něj polohovací toaletní židli.  Ať se vám u nás líbí – a jdeme si hrát…“zaznělo na úvod hudebně dramatického pásma.

Tak trochu zapomenutý Masopust, v menším vydání než tomu bylo posledního února v úterý v ulicích Jaroměře, proběhl ve vestibulu Domova sv. Josefa i v novém domě sv. Damiána. Přivedli sebou i koně a dva medvědy!. I sám nositel jména tamní umělecké školy – hrabě František Antonín Špork přijal pozvání.   A nepřišli, jak je u nich zvykem, s prázdnou. Přinesli nejen dobrou náladu, zákusky pro všechny klienty, ale ještě 3 pokladničky s vybraným obnosem 5.065,- Kč!

Poděkování patří nejen učitelům a žákům včetně pana ředitele, ale i sponzorům. Byli to: Řeznictví Uhlíř, Jaroměř; Johnova pekárna, Josefov; Cukrárna Vilma, Dvůr Králové nad Labem a spolek Pronáměstí Jaroměř.

  

   

18. Svatoanenské slavnosti

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930