Dobrovolnický spolek Arnika „léčí“ v Domově už 15 let

Dobrovolnický spolek Arnika „léčí“ v Domově už 15 let

V těchto podzimních měsících si spolu s Arnikou připomínáme 15 let od jejího vzniku. Spolek,  který čítá přes 30 nadšenců,  zaměstnává Domov sv. Josefa nejvíce, i když jeho působnost  ve Dvoře Králové nad Labem je daleko širší.

Říkají o sobě, že jsou obyčejnými lidmi, kteří dělají neobyčejné věci. A mají pravdu! Komu by se chtělo soustavně opouštět rodinné zázemí a svůj čas věnovat nezištně a vytrvale ve prospěch našich nemocných?  Patnáct let je obdivuhodná doba. Dneska už nikdo nespočítá, kolik Arnika věnovala času našim vozíčkářům, na kolika akcích jsme ji mohli s našimi klienty vidět a o  kolik krásných zážitků je tak obohatila, kolik samoty zaplašila, kolik studených srdcí  zahřála.  

Z vlastních kulturních a zábavných programů Arniky nesmíme zapomenout na tradiční vítání čtvera ročních období, kdy ještě i z vlastních zdrojů připraví pro klienty občerstvení.  Stejně tak naše klienty zve dvakrát za sezonu na koňské závody, kde opět nechybí kromě příjemného prostředí i něco dobrého.

Nenahraditelná je její pomoc v tvořivé dílně, kde jsou dobrovolníci nápomocni při výrobě dárkových předmětů, zejména oblíbených košíčků z pedigu.

Chtěli bychom naší milé Arnice, bez které si to v Domově neumíme představit,  k jejím narozeninám, pomyslnému občanskému průkazu a patnácti svíčkám na dortu poděkovat a popřát. Poděkovat za její dávání se, věrnost, čas a sdílení, vytrvalost a hlavně lásku - bez té by to nešlo.  A co popřát? Radost, kterou rozdávají, elán, pochopení a podporu od svých blízkých  a také nové členy pro jejich spolek.   

Více o dobrovolnickém spolku najdete na www.kralovedvorskaarnika.cz

 

                                                                                                       

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930