Co chystáme v roce 2018

Co chystáme v roce 2018
Přestože zima v Žirči už několikrát letos udeřila, zimní spánek se Domova sv. Josefa rozhodně netýká. Naopak v Domově panuje čilý ruch. Vždyť nemocní roztroušenou sklerózou potřebují pomáhat každý den? A co všechno čeká Domov v 17. roce jeho působení?

Díky Vám můžeme stále zlepšovat naše služby.
Bude tomu již rok, co v Domově funguje ELO = centrum ergoterapie a logopedie. Pracovníci logopedie pomáhají nemocným roztroušenou sklerózou zlepšit řečové a polykací schopnosti. Aktivizační pracovníci vedou naše pacienty za pomoci specializovaných zařízení k větší soběstačnosti. Rehabilitační tým pomáhá aktivizovat svalstvo a více se zapojit do běžného života. Rádi bychom náš tým rozšířili o fyzioterapeuty a ergoterapeuta. Máte pro nás nějaký tip?

Plánujeme koncerty a benefiční akce pro Vaši radost i pro podporu našich klientů. Nenechte si ujít:
- 20.3. - Benefiční koncert Pavla Šporcla v Jaroměři
- 25.5. - Noc kostelů v kostele sv. Anny v Žirči
- 31.5. - Benefiční koncert kapely Hradišťan & Jiří Pavlica v Náchodě
- 21.7. - 17. Svatoanenské slavnosti aneb slavnosti bez bariér

Barokní areál Žireč se otvírá světu zdravých i hendikepovaných.
Přijeďte k nám načerpat pohodovou atmosféru. Jaro už klepe na dveře a bylinková zahrada se již brzy začne probouzet. Otvíráme na začátku dubna stejně jako v Muzeu cyklistiky, kde se můžete těšit na zajímavé novinky. ☺ Nebo vyzkoušejte naši kavárnu, Café Damián, která je otevřena celoročně. Barokní areál Žireč není jen místo pro Domov sv. Josefa, je to místo pro Váš odpočinek a relaxaci, je to místo opravdových příběhů!

Vzděláváme, informujeme a jsme tu pro všechny, kteří do Domova přicházejí
I v roce 2018 bude mít Domov sv. Josefa otevřenou náruč pro všechny, kdo k nám přicházejí - pacienti a jejich návštěvy, stážisti, dobrovolníci, dárci, ... Naše zkušenosti se snažíme předávat všem, kteří je potřebují. A právě proto se v září uskuteční v pořadí již třetí Konference o roztroušené skleróze. http://www.barokniarealzirec.cz/ 

Děkujeme všem příznivcům, díky kterým může být Domov opravdovým domovem!


KLIENTI NA SNĚHU: Když se chce, může i vozíčkář sportovat, a to dokonce i v extrémních sněhových podmínkách Špindlerova mlýna

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930