Charitní dům  sv. Terezie z Lisieux

Charitní dům  sv. Terezie z Lisieux

Charitní dům čp. 9 v Žirči byl slavnostně otevřen 30. listopadu 2016 a jeho patronkou bude Terezie z Lisieux.Jedná se o letos rekonstruovaný objekt v centru obce s přímým napojením na zámecký park Domova sv. Josefa:

V přízemí vzniknou 2 byty chráněného bydlení pro pacienty s roztroušenou sklerózou nebo jiným neurologickým postižením. V prvním patře se nachází dvoupokojový byt pro kněze, který bude mít na starosti duchovní péči o pacienty v Domově sv. Josefa a další pokoj pro návštěvy kněze, či řeholní sestry; dále jsou zde 2 pokoje pro rodiny pacientů nebo pro stážisty Domova sv. Josefa V druhém patře se nachází 4 samostatné pokoje s vlastním příslušenstvím pro řádové sestry Kongregace sester Nejsvětější Svátosti, které slouží v Domově sv. Josefa. Součástí je i společenská místnost s kuchyní.

   Otevření proběhlo v "rodinné" atmosféře za přítomnosti ředitele Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslava Wajsara, architekta stavby Ing. Jana Zikmunda,  provozního ředitele Bc. Pavla Melichara, vedoucího Domova sv. Josefa Mgr. Dominika Melichara, kněží a dalších hostů.  Přímo při slavnostním otevření dostal Charitní dům jméno po sv. Terezii z Lisieux.


 Symbolické přestřižení pásky


 Prohlídka hostů 


  Sestřička si prohlíží svůj pokoj


  Budoucí kaple


  Pohled z okna do zámeckého parku


  Provozně technický ředitel  Bc. P. Melichar předává symbolicky klíče


 Celkový pohled na Charitní dům sv. Terezie z Lisieux

 

  

   

Maraton s Roztroušenou Sklerózou

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728