17. ročník Ceny Ď je již minulostí

17. ročník Ceny Ď je již minulostí

Dne 17. května se konal ceremoniál celostátního kola sedmnáctého ročníku ceny Ď 2017 na Nové Scéně Národního divadla. Proběhl pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana.

Výjimečnou atmosféru ceny Ď vytvořili její aktéři – nominující, nominovaní, členové Kolegií a vzácní hosté mezi nimž byl Kardinál Dominik Duka OP. Letošní ročník přinesl na 320 nominací. Bylo uděleno 17 křišťálových celostátních cen Ď a GRAND PRIX Ď 2017 v podobě obrazu od malíře Martina Vavryse.

Režisérem tohoto "divadla" je pan Richard Langer s manželkou Jitkou a dcerou Markétou. To oni si vzali za cíl poukázat na dobro a hlavně poděkovat lidem, kteří dělají něco navíc – jen tak pro radost, nezištně, z člověčí lásky k druhým. Cena Ď mívá výjimečnou atmosféru.  Do poslední chvíle nikdo neví, kdo bude oceněn – celostátní Kolegium hlasuje těsně před ceremonií. Ač je program založen na obyčejném slově „děkuji“, mívá díky oceněným a předávajícím ceny noblesu, ohromný úspěch a jeví se být v tomto smyslu velice atraktivní. Svým charakterem a rozměrem ojedinělá a respektovaná cena na podporu nejen kultury a charity v České republice…To je Cena Ď.

Velkému finále v Praze předcházela kola krajská, z kterých vzešel jeden vítěz a ten pak měl šanci dosáhnout na cenu nejvyšší, cenu Grand Prix Ď. Stále ale platí, že ač mají ceny Ď vítěze, nemá poražených. Samotná nominace je velkým díkem mecenášům a dobrodincům. Všem je při finálové ceremonii poděkováno.

Domov sv. Josefa přispěl dvěma nominacemi: Arnikou - za 15 let věrné služby klientům a Lukášem Rakem - za nadstandartní služby při kulturních výjezdech.

(podrobné nominace najdete u krajského kola)

   Celkové vyhodnocení  můžete najít na: http://www.cena-d.cz/

 

 

 

  

   

Komorní orchestr
Slávy Vorlové

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031