Domov se představuje

Domov svatého Josefa (DSJ) je nestátní zdravotnické a sociální zařízení, které zajišťuje lidem nemocným roztroušenou sklerózou (RS) podmínky pro důstojný život, a to jak samotnou komplexní péčí v Domově, tak poskytováním poradenských služeb ohledně domácí péče a RS, stejně jako půjčovnou pomůcek pro snadnější život se zdravotním postižením.

Domov sv. Josefa je 1. modelové a zatím stále jediné zařízení v Česku zaměřené na komplexní péči o lidi s tímto nevyléčitelným onemocněním. Je umístěn v prostorách bývalého barokního kláštera v Žirči  bývalého pivovaru - Dům sv. Damiána a bývalé fary - Dům sv. Kláry u Dvora Králové nad Labem. K Domovu náleží areál s volně přístupným obnoveným zámeckým parkem, novou relaxační zónou a bylinkovou zahradou. Ty slouží k trávení volného času nejen klientů a jejich návštěv, ale i místních obyvatel a dalších návštěvníků. Dochází zde tedy k setkávání zdravých a hendikepovaných.

Základem naší činnosti je pochopení jedinečnosti každého člověka a úcta k jeho osobnosti. Jsme přesvědčeni, že lidský život v jakékoliv podobě je vzácným darem, a proto je třeba si jej vážit a chránit. V péči o nevyléčitelně nemocné se snažíme naplnit celou šíři potřeb pro jejich důstojný a plnohodnotný život. Naše činnost zahrnuje:

  • zdravotní a sociální péči
  • rehabilitaci
  • psychoterapii a duchovní péči
  • umělecko-tvořivou činnost 
  • kulturní, vzdělávací a volnočasové aktivity včetně poznávacích výletů
  • aktivní zapojování veřejnosti formou dobrovolné a finanční pomoci a účastí na kulturních a vzdělávacích aktivitách

V současné době provozujeme tři oddělení (zdravotní, odlehčovací a odd. trvalého pobytu), o celkové kapacitě 86 pacientů. O nemocné se stará vyškolený zdravotní a ošetřovatelský personál 24 hodin denně. Odbornou péči se maximálně snažíme sladit s atmosférou Domova a přizpůsobit individuálním potřebám každého jednotlivce. 

Podpořte Domov sv. Josefa

Světový den roztroušené sklerózy - KONCERT

kapela ATARES
středa 31. 5. 2017 v 18:00 hod.
v Bylinkové zahradě
plakát zde (dokument Adobe PDF)plakát zde

Camino na kolečkách

vozíčkář Honza Dušek                   do Santiaga de Compostela!

16. Svatoanenské zahradní slavnosti

Zveme Vás v sobotu 22. července
od 10:00 hodin

Děkujeme za Vaši podporuDěkujeme našim dárcům

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031