Bezbariérový chodník propojil vozíčkáře

Bezbariérový chodník propojil vozíčkáře

Díky podpoře mnoha z Vás byla dokončena I. etapa projektu Bezbariérovým areálem k plnohodnotnému životu nemocných roztroušenou sklerózou. Vaše prostředky jsme efektivně využili a v prosinci r. 2017 po pouhém měsíci intenzivní výstavby spatřil světlo bezbariérový chodník, který dává vozíčkářům nové možnosti.

Veřejnou zakázku na vybudování bezbariérového chodníku vyhrála společnost Repare, která předložila nabídku o 20% nižší oproti původnímu plánu. "Od listopadu do prosince jsme i přes hrozící sněžení vybudovali přes 150 m dlouhý chodník."

Nový chodník znamená pro všechny pacienty Domova zpřístupnění malebné relaxační zóny s altánkem u řeky Labe a zároveň návaznost na již dříve realizovanou stezku "kolem Juty", která pacienta dovede až za areál Domova sv. Josefa do přírody. V rámci navazujícího projektu města Dvůr Králové nad Labem by navíc na tuto stezku v příštích letech měla navázat cyklostezka, po které budou vozíčkáři moci vyrazit až na hospital na Kuksu.

"Chodník otvírá pacientům nové obzory. Jejich pohyb do relaxační zóny již není ohrožen tím, že zapadnou do díry, že si rozbijí vozík, nebo ještě v horším případě vlastní nosy. Plné bezbariérovosti bychom měli dosáhnout s dokončením projektu bezbariérového areálu, které je plánované na květen 2018", dodává Mgr. Dominik Melichar, vedoucí Domova.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vybudování bezbariérového chodníku. Společně pomáhám nemocným roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život!


STAV PŘED: Zabahněné neutěšené prostranství s mnoha dírami.
Jak se má pacient P. dostat zpátky domů?


PROJEKT DOKONČEN: Je to tam! Díky Vám jsme to dokázali a za méně než měsíc! Relační zóna je zpřístupněna. Pacienti mezi objekty sv. Josefa a sv. Kláry se mohou znovu navštěvovat.

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930