Seznam článků

Paní Iva je od r. 2015 stálou klientkou Domova. Dříve jezdila na zdravotní pobyt z Kolína. Ač ji nemoc RS připoutala na vozík a její hybnost končetin je téměř nulová, života si užívá plnými doušky.

Zveme Vás 14. 11. na Den otevřených dveří do bývalého jezuitského areálu, který už 17 let slouží nemocným. Budete mít možnost seznámit se s rehabilitačními prostory, vodoléčbou, s možností alternativní komunikace, prohlédnout si barokní kostel včetně zvonkohry, Bylinkovou zahradu a jiné.

Děkujeme upřímně za snahu pomoci klientům Domova sv. Josefa a za velké nasazení folkové skupině z Jaroměře AltanTrio a 2JAJA, a to zejména manželům Šimkovým. Ti z vlastní iniciativy uspořádali v pořadí již druhý koncert a výtěžek dobrovolného vstupného věnovali nemocným roztroušenou sklerózou. 

Nadační fond Bělobrádek, jehož posláním je především podpora zdravotně postižených, nemocných a znevýhodněných osob - tedy i našeho Domova, pořádá Benefiční koncert Pražské filharmonie. Koncert se uskuteční ve středu 26. září od 19 hodin v kostele sv. Vavřince v Náchodě.

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se v příjemném prostředí podkrovní galerie v Objektu sv. Damián uskutečnila v pořadí již 3. konference o roztroušené skleróze. Téma „Komplexní péče u osob s těžkým neurologickým poškozením hybnosti vlivem roztroušené sklerózy“ je v dnešní době více než aktuální.

Charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa, pořádá dne 15. 9.   Bylinkobraní

Cílem akcí pořádaných v rámci Dnů Charity je ukázat veřejnosti, jak místní Charita pomáhá lidem, kteří si kvůli stáří, zdravotnímu omezení či sociálnímu vyloučení nedokáží nebo nemohou pomoci sami.

Komplexní rehabilitace znamená pro pacienty s roztroušenou sklerózou častou velkou bolest, ale také naději na lépe fungující svaly, zastavení postupu nemoci, větší soběstačnost, a tedy i plnohodnotnější život. Není to však bolest jen pro pacienty, ale také pro nás, poskytovatele této služby.

Už dávno nezůstáváme v Domově sv. Josefa „pouze“ u organizace tradičních Svatoanenských slavností, jako akce, kde se setkává svět zdravých a hendikepovaných. Skutečnost, že „mám možnost vyrazit za kulturou či do přírody“, je pro naše nemocné nesmírně důležitá. 

Na začátku letošního léta došlo v areálu Žireč k velké „kosmetické“ úpravě. Ohyzdné hromady sutě zmizely, křivý terén se vyrovnal a o estetickém pohledu ani nemluvě. Praktické využítí rovného terénu uvítali zejména naši chráněnci, kteří si spojnici  mezi jednotlivými budovami nemohou vynachválit.

Ptáte se,  jak je možné, že vozíčkáři se octnou na nejvyšší hoře ČR? Ano, je to možné…Máme v Domově speciální auto na výlety, kde se přikurtuje 6 klientů i s vozíkem a můžeme jet! Pravda, na Sněžku to je trochu komplikované, ale když je dobrá vůle dobrých lidí, tak to jde.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

  

   

Tříkrálová sbírka 2019

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31