Chráněné bydlení při Domově svatého Josefa

Dům v Zahradě v parku u areálu Domova sv. Josefa již zastřešuje dva chráněné byty. Oba byty jsou kompletně zařízeny a vybaveny s ohledem na potřeby zdravotně postižených osob. Bydlí zde dvě dvojice lidí, které si vzájemně vypomáhají v každodenním životě. Obyvatelé byli vybíráni se zřetelem na aktuální potřebnost a s ohledem na předpoklad dlouhodobého využívání bytů. Přízemí a příjezd k domu je zcela bezbariérový. Jak napovídá zaměření Domova, bylo i tentokrát chráněné bydlení určeno lidem, kteří se potýkají s nemocí roztroušená skleróza a jejich doprovázejícím. Cílem bylo zajistit obyvatelům potřebnou podporu pro jejich společné soužití. V současnosti si obyvatelé dokáží většinu svých potřeb zajistit sami s pomocí doprovázejících osob.

Klientům nabízíme doprovodné programy, které mají k dispozici i klienti DSJ (tvořivá činnost, psychoterapie, duchovní péče, výlety za kulturou a poznáním. Umožňujeme jim prospěšnou činnost a účast na spoluvytváření prostředí, ve kterém žijí. Tím posilujeme jejich vědomí potřebnosti a užitečnosti a také prostor k seberealizaci.

Dům v Zahradě slouží nejen jako chráněné bydlení, ale nabízí také ubytování pro stážisty a návštěvy pacientů. Stejně tak park – významný krajinný prvek – láká  k procházkám a odpočinku nejen obyvatele Domova, ale i širokou veřejnost.

Žádosti  je možné posílat našemu sociálnímu pracovníkovi Ing..Bc. Jindřichovi Linkemu. Dům v Zahradě

Podpořte Domov sv. Josefa

 

Koncert Pavla Šporcla

20. 3. 2018, divadlo Jaroměř

Arnika slaví 15 let

Arniko, blahopřejeme k vašemu výročí a moc děkujeme za všechno, co děláte pro klienty našeho Domova!

Děkujeme za Vaši podporuDěkujeme našim dárcům

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930