Světový den roztroušené sklerózy

Světový den roztroušené sklerózy

Poslední středa v květnu připadá na Světový den roztroušené sklerózy. Na tento den, 31. května 2017 jsme připravili benefiční koncert. Výtěžek chceme věnovat na dovybavení rehabilitačními pomůckami – zejména žebřinami pro klienty.

Dějiště koncertu jsme umístili do Bylinkové zahrady Josefa Kamela a věříme, že toto netradiční místo umocní příjemné zážitky z koncertu kapely Atares, která hraje v latinsko-americkém rytmu.

Hlavním partnerem koncertu je společnost Obklady Verdek.

Vstupné na koncert je dobrovolné. Začínáme v 18 hodin.

Hodinu před koncertem si ti odvážnější návštěvníci mohou vyzkoušet, jaké to je sedět na vozíku, ovládat ho, necítit jemnou motoriku končetin, nechat si podávat stravu apod. Workshop na toto téma připravily naše aktivizační pracovnice v tělocvičně domu sv. Damiána. Káva a bylinkové nápoje v Café Damián budou k dispozici. Srdečně zveme!

V případě nepříznivého počasí se koncert koná v podkrovním sále domu sv. Damiána.

   

Ptáte se, jak se roztroušená skleróza pozná? 

K lékaři většinou pacienta přivedou potíže, které do té doby neznal a které se objevily zcela nečekaně. Může se jednat o zhoršení zraku na jednom oku, o slabost nohou a zhoršení chůze, může se objevit dvojité vidění, závrať, brnění poloviny těla, může se zhoršit močení. Vzhledem k různorodosti prvních příznaků je někdy velmi obtížné na toto onemocnění pomýšlet a nemoc správně diagnostikovat. Roztroušená skleróza je stále nevyléčitelná, nicméně současné léky dokáží projevy a průběh RS natolik potlačit, či dokonce zastavit, že pacient může být v optimálním případě i desetiletí bez příznaků. Světový den RS byl ustanoven, aby se zejména zvýšila informovanost o roztroušené skleróze.

Ke Světovému dni RS e doposud přihlásilo 40 zemí včetně Česka.

Nemocných RS je v ČR přibližně 18 – 19 tisíc.

 

Podpořte Domov sv. Josefa

 

Koncert Pavla Šporcla

20. 3. 2018, divadlo Jaroměř

Arnika slaví 15 let

Arniko, blahopřejeme k vašemu výročí a moc děkujeme za všechno, co děláte pro klienty našeho Domova!

Děkujeme za Vaši podporuDěkujeme našim dárcům

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031