Přátelé Josefa Zelmana v Kolíně opět pomáhali

Přátelé Josefa Zelmana v Kolíně opět pomáhali

V pořadí počtvrté jsme byli pozváni do Kolína a byli svědky realizace benefiční akce, tentokrát aukce výtvarných děl. Důvod a smysl byl jasný: pomoci svému kamarádovi Josefu - Pepínovi Zelmanovi, který již 14 let žije v Domově sv. Josefa.

Organizátory této akce byli  paní Gabriela  Sedláčková - grafické studio Avalon, pan Pavel Kárník - ředitel Městské knihovny  a pan Jan Pospíšil - ředitel Podnikatelského inkubátoru. Ten večer 25. května, jsme díky úsilí organizátorů přivezli pro pana Zelmana i pro Domov téměř 70 tisíc! Aukci podpořilo i město Kolín s panem starostou a místostarostou. Nevydražené obrazy byly darovány Domovu sv. Josefa na výzdobu.

Z výtěžku zdařilé akce budou zakoupeny kompenzační pomůcky, které usnadní a zpříjemní život přímo panu Zelmanovi. Část výtěžku půjde i přímo na Domov. 

Paní Gabriela Sedláčková poděkovala všem autorům slovy:

"Téměř šedesáti dárcům z celé České republiky, patří veliké a srdečné poděkování. Věnovali svůj nápad, fantazii, výtvarný umělecký projev, um, čas k realizaci díla a jeho dopravu do Kolína. Za každým obrazem, fotografií, artefaktem byl velký kus práce, originalita a jeho darováním pomoc bližnímu. Mnozí vytvořili své dílo přímo pro tuto aukci. Nikdo darovat své dílo nemusel, ale všichni chtěli...

Umělec musí milovat život a ukazovat nám, že je krásný.
Bez něho bychom o tom pochybovali.

Anatole France

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930